Koncerty

Europejska trasa Gypsy Ska Orquesta

Gypsy Ska Orquesta to zespół pochodzący z Caracas w Wenezueli, doskonale znany w naszym kraju. Przede wszystkim za sprawą Victora Quero, udzielającego się także chociażby w Ziggie Piggie.

Kontynuuj czytanie ▾

Gypsy Ska Orquesta łączy ze sobą różne style muzyczne, takie jak ska, cumbia i salsa, a także muzykę cygańsko-bałkańską. Swoją instrumentalną mieszanką wybuchową rozkręcą każdą imprezę, czy to na ulicy, w klubie czy w teatrze. Żaden słuchacz nie przejdzie koło nich obojętnie, lecz napełni swoją duszę pozytywnymi wibracjami.

Historia Gypsy Ska Orquesta zaczęła się w 2009 r. w stolicy Wenezueli. Na początku przyświecał im prosty cel – wyjść do ludzi i grać swoją muzykę na ulicy. Dzieląc się swoją muzyczną pasją z przechodniami grali jam sessions w chaotycznym rytmie Caracas, eksperymentowali muzycznie, a ich uliczny projekt nabierał kształtu.

Po kilku latach grania na weselach, na małych i dużych scenach, w 2014 r. zespół odwiedził Stary Kontynent, gdzie zagrał swoją pierwszą europejską trasę. Od tamtej pory zespół nie próżnował – zagrał ponad 120 koncertów w 11 europejskich krajach, m.in. na festiwalach Mighty Sounds w Czechach, Goulash Disko w Chorwacji, This Is Ska i Burg Herzberg w Niemczech. Współpracował z kolektywami muzycznymi Klub Balkanska z Berlina i Warsaw Balkan Madness z Polski.

W 2016 r. Wenezuelczycy wygrali konkurs zespołów na festiwalu Iboga Summer Festival w Hiszpanii i zaczęli nagrywać w Barcelonie swoją pierwszą długogrającą płytę. Album, zatytułowany „Danza Macabra”, ukazał się w marcu 2017 r. Dostępny jest na Amazon Music, Spotify, Google Music, Bandcamp oraz – oczywiście – na koncertach!

17 marca Gypsy Ska Orquesta rozpoczyna trasę po Europie promującą nową płytę. W trakcie Golden Goat Tour zespół zawita do Niemiec, Belgii, Czech, Luksemburga oraz Polski.

W naszym kraju Gypsy Ska Orquesta zagra 5 koncertów:
22.03 Będzin, klub Latawiec
23.03 Kraków, klub Piękny Pies
24.03 Łódź, klub Niebostan
25.03 Warszawa, klub Hydrozagadka
26.03 Poznań, W Starym Kinie
Na wszystkich tych wydarzeniach zespołowi będzie towarzyszyć Warsaw Balkan Madness, który zadba o publiczność przed i po koncertach.

Każdy koncert Gypsy Ska Orquesta to ekscytująca podróż, w której publiczność ma okazję spróbować muzycznych smaczków z całego świata, zaczynając od Wenezueli i całej Ameryki Południowej, poprzez Karaiby, aż po Bałkany. A wiedzcie, że o podróżach zespół wie naprawdę sporo, wszak przejechali już ze sobą tysiące kilometrów. I wciąż nie mają dość. Wciąż chcą wychodzić do ludzi, grać swoją muzykę i sprawiać, żeby ludzie świetnie się bawili.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *