Dokument

Film „Ska Delight” dostępny online

Jakkolwiek premiera tego filmu miała miejsce prawie sześć lat temu, wielu z Was z pewnością nie miało dotąd okazji z nim się zapoznać. Jutro się to zmieni i Ska Delight wyląduje w internecie.

Kontynuuj czytanie ▾
Ska Delight na ekranie laptopa

Ska Delight - okładka
Okładka filmu, autor: Jack Domon

Przypomnijmy, że mowa o dokumencie przedstawiającym przekrojowo scenę ska na świecie.

Za projekt ten odpowiedzialni są (między innymi) Krzysztof Gajewski i Victor Quero. Lwią część materiału stanowią tu rozmowy z wykonawcami – zarówno tymi, którzy w narodzinach ska na Jamajce uczestniczyli osobiście, tymi odpowiedzialnymi za erę 2 Tone, jak i współczesnymi, którzy dziś dbają o to by ska wciąż było żywe. Dziesiątki wywiadów i koncertów w Europie i Ameryce – ponad 70 godzin nagrań ostatecznie zostało skompresowane w finalny obraz, w którym lista występujących artystów zdaje się nie mieć końca.

The Skatalites, Doreen Shaffer, Stranger Cole, Neville Staple, Mark Foggo, The Aggrolites, Fishbone, The Hotknives, Mr. Review, Eastern Standard Time, The Void Union, The Toasters, Reel Big Fish, New York Ska Jazz Ensemble – to tylko próbka tego, czego powinniście się spodziewać. Dodajmy, że w rolę narratora wciela się tu sam Dr. Ring-Ding.

Dotychczas większość okazji, by obejrzeć ten dokument, wiązała się z koniecznością wycieczki na muzyczny festiwal, często zagranicą. Od premiery na niemieckim This Is Ska tych projekcji było całkiem sporo, jednak wobec braku bardziej mainstreamowych kanałów dystrybucji, film szerszemu gronu odbiorców pozostał znany głównie z plakatów i licznych zajawek. Teraz w czasach powszechnej na całym świecie kwarantanny, twórcy postanowili nieco umilić nam czas spędzany w domowym zaciszu i udostępnić swoje dziełu za darmo w internecie.

Ska Delight - promo- stay at home
Materiały promocyjne

Ska Delight swoją premierę online będzie mieć 8. kwietnia.

Gdy tylko będzie dostępny, zaktualizujemy ten artykuł o odpowiedni link. Na pewno nie przegapicie go śledząc profil Ska Delight na Facebooku. Nie zapomnijcie też, że cały ten projekt miał charakter niezależny i finansowany był ze środków własnych. Twórcom na pewno będzie miło, jeśli zechcecie wesprzeć ich dobrowolną darowizną.

UPDATE: Pełny film Ska Delight jest tu!

 

 

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *