Nagrania

Freetown – Swimming the Atlantic

25 września nakładem Numen Records ukazał się nowy album londyńskiej grupy Freetown. Zespołu, który istnieje od wielu lat, a mimo to wciąż kojarzy go niezbyt wiele osób. Oprócz ska, reggae i rocksteady, na "Swimming the Atlantic" usłyszeć mozna wpływ wielu innych gatunków, chociażby jazzu, rocka, dance i rytmów afrykańskich.

Kontynuuj czytanie ▾

Odrobina historii: Freetown zastał założony w latach 90., początkowo zespół grał jako backing band Laurela Aitkena, z którym nagrał m.in. „Rudy Girl” – wydany w 1997 r. przez Island Records na kompilacji „Ska Island” (a także na siódemce „Rudy Girl / Honky Tonk Parts 1 & 2”). Na tej samej składance znalazł się także utwór „Take Five” nagrany razem z Rico Rodriguezem. FReetown występował także z Aitkenem w czasie koncertu w Club Ska, którego zapis kilka lat później Trojan Records wydał na płycie „Live At Club Ska”. Od 2001 r., gdy Godfather of Ska w skutek złego stanu zdrowia zaprzestał koncertowania, Freetown występował z Altonem Ellisem, Derrickiem Morganem, Dave’em Barkerem, Winstonem Francisem i innymi wielkimi Jamajczykami.

Trzon Freetown stanowią Steve Harris (wokal, gitara rytmiczna), Jah Bunny (perkusja) i Tony Gethin (bas, klawisze). Oprócz nich udział w nagrywaniu „Swimming the Atlantic” wzięła udział saksofonistka Miss Megoo i raper Jon Cal. W opisie na facebookowym profilu pojawiają się ponadto Paget King (klawisze), Matt Duizend (trąbka) oraz Sarah Tobias (saksofon tenorowy).

Freetown do tej pory miał na koncie tylko 2 albumy, „Painless” wydany w 1999 r. przez Beatville Records i wydany rok później własnym nakładem „Easy Street”.

www.freetownofficial.com
FREETOWN na Facebooku
twitter.com/freetownska

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *