Filmy

I Am The Gorgon – Bunny „Striker” Lee and the Roots of Reggae

Od dwóch dni można oglądać pierwszy trailer filmu dokumentalnego pt. "I Am The Gorgon", historii Bunny'ego "Strikera" Lee oraz korzeni muzyki reggae. Reżyserem filmu jest Diggory Kenrick.

Kontynuuj czytanie ▾

Kenrick jest członkiem brytyjskiego indie rockowego Venus Ray, zespołu powstałego na gruzach zespołu The Interstellar Villains (założonego przez Tony’ego Thewlisa z The Scientists). Diggory Kenrick ma także na koncie kilka solowych singli (m.in. „Face Of Fu Manchu” i „The Lion Flute”), a także nagrania wraz z zespołem Tapes.

Narratorem w filmie jest Dennis Alcapone. O Strikerze opowiadają U Roy, Lee „Scratch” Perry, Sly and Robbie, Johnny Clarke, John Holt, Ken Boothe, Horace Andy, Cornell Campbell, Linval Thompson, Niney The Observer, Dillinger, Tappa Zukie, Prince Jazzbo, King Jammy, Scientist, Ansell Collins i wielu innych.

Bunny „Striker” Lee, a właściwie Edward O’Sullivan Lee, urodził się w 1941 r. na Jamajce. Lee to jeden z najznamienitszych jamajskich producentów muzycznych, najbardziej znany ze swej pracy w latach 60. i 70. To właśnie on jest odpowiedzialny za sukcesy Slim Smitha, Cornella Campbella, Johnny’ego Clarke’a i rewolucję roots reggae wraz z The Aggrovators i duetem Sly & Robbie. Bunny Lee ma na koncie wyprodukowanie takich hitów, jak „Cherry Oh Baby” Erica Donaldsona czy „Stick By My” Johna Holta.

KategorieFilmy Kultura

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *