Nagrania

Isa & Carlos Dingo – One Shot

Duet Isa i Carlos Dingo zapewne znany jest naszym czytelnikom, chociażby ze swojej działalności w zespole Red Soul Community czy też ze swoich projektów solowych (news o albumie Carlosa, news dot. epki Isabeli), na których i tak współpracują ze sobą.

Kontynuuj czytanie ▾

Ten news jednak tylko w niewielkim stopniu będzie dotyczył ska, reggae czy rocksteady, o których piszemy na co dzień. Jedynym punktem wspólnym z taką muzyką jest osoba Isabeli Garcii i jej wiernego kompana Carlosa Dingo.

Muzyka, którą tworzą jako Isa y Carlos Dingo (lub też Isa & Carlos Dingo) to rejony bardzo odległe od Jamajki, zarówno muzycznie, jak i geograficznie. Podobnie, jak na swojej pierwszej epce pt. „FireBird”, Carlos i Isabela ponownie zabierają się za muzykę rodem z delty Missisipi, za bluesa, za amerykański folk, country.

Utwory:
1. Chitlin Cookin' Time In Cheatham County
2. Crow Jane
3. Freigh Train
4. He´s in the Jailhouse Now

Na epce znalazły się 4 covery klasyków amerykańskiego bluesa i bluegrassu: The Arthur Smith Trio, Skip James, Elizabeth Cotten i Blind Blake.

Jak mieszkańcom Granady wychodzi rdzennie amerykańska muzyka można sprawdzić na stronie wydawcy – 4 Cracks Records, gdzie całości można posłuchać lub za darmo ściągnąć. Warto też zainteresować się Jumbo Kids, soulowym projektem Isy i Carlosa.

Isa y Carlos Dingo na Facebooku
www.isaycarlosdingo.bandcamp.com
www.myspace.com/isacarlosdingo

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *