Festiwale

Kabaka Pyramid, Randy Valentine i Iba Mahr na Regałowisku

Bielawa Reggae Festiwal odkrywa kolejne karty. Do ogłoszonych wcześniej artystów - Israel VIbration (Jamajka), Jah Shaka (Wielka Brytania), Bob One & Tumbao Riddim Band, 27Pablo, Marika & Spokoarmia - dochodzą dwaj kolejni, Kabaka Pyramid, Randy Valentine i Iba Mahr.

Kontynuuj czytanie ▾

Poniżej informacje od organizatorów:

Powiew świeżości Roots & Culture. Podbija ludzkie serca charakterystycznym vibrato stylem. Reprezentant młodego jamajskiego pokolenia- śpiewa o miłości i o historiach, która zdarzyły się naprawdę. Przed Wami – IBA MAHR! .

Urodzony jako Mario Greaves artysta przyjął pseudonim Iba Mahr (Iba oznacza skromny,spokojny natomiast MaHr to akronim oznaczającym Mario z Harar – małej prowincji Etiopii) pod wpływem Afrykańskiej kultury która od zawsze towarzyszyła jego środowisku.

Jako dzieciak , Iba MaHr został wychowany w społeczności Cheesefield. Co niedzielę młodzieniec wybierał się do miejscowego centrum gdzie tańczył do muzyki granej przez dziadka i podśpiewywał sobie znane przeboje. Po udanym egzaminie wstępnym dostał się do Liceum i przeprowadził się do Linstead wraz z matką. Po skończonym liceum udał się on na studia związane z informatyką. Tam spotkał ludzi którzy zachęcili go do rozpoczęcia poważniejszej kariery muzycznej .

W 2008 roku Max Romeo z Charmax Music zrealizował jego pierwszy singiel „Had It & Lost It” , który ukazał się na składance „Devil on di run”. Nieco później Phillip „Fatis” Burrel z Xterminator Productions zrealizował jego drugi singiel „Where you are” . Młody arysta współpracował również z takimi wytwórniami jak UIM Records, Marlon McCubbin , Bizzarri Records oraz Rollins Records.

Czerpię niesamowitą przyjemność z komponowania piosenek o miłości. W zasadzie jestem ciągle inspirowany do śpiewania piosenek o życiu ludzi i jako artysta staram się dopasować moje teksty do melodii i opowiedzieć w nich historie z życia wzięte.

Dzięki swojej postawie pełnej miłości , pokoju oraz sprawiedliwości , artysta był w stanie przetrwać nienawiść i przemoc która od zawsze istniała w środowisku w którym się wychowywał. Zgodnie z przybranym imieniem zwalczał zło spokojem i skromnością. Zainspirowany kulturą Rastafari oraz muzyką roots, którą zawsze starał się promować, dotarł do ludzi na całej jamajce i świecie. Początek jego kariery i droga którą obrał dobrze wróżą mu na przyszłość.

Najbardziej liryczny reprezentant nowego ruchu na Jamajce, który zmienia oblicze muzyki!
Wspólnie z przyjaciółmi takimi jak Chronixx, Protoje, Raging Fyah czy JAH9 – jest odpowiedzialny za „rasta rewolucję” podobną do tej, którą na początku lat 90- tych dokonywali Garnett Silk i Tony Rebel. Nikt nie ma wątpliwości, że TO do nich właśnie będzie należał rok 2013.

Panie i Panowie, mimo tego, że jest jednym z najbardziej zajętych artystów na Jamajce, wystąpi w tym roku w Bielawie- KABAKA PYRAMID!

Keron “Kabaka Pyramid” Salomon jest bardzo utalentowanym artystą oraz producentem pochodzącym z Kingston, łączącym swój charakterystyczny styl muzyczny z hip hopowymi tekstami z energią należną Dancehallowi i Reggae.

Imię Kabaka jest pochodzącym z Ugandy określeniem na Króla, natomiast Pyramid jest hołdem artysty w stronę idealnych proporcji oraz uniwersalnych praw fizyki dzięki którym istnieje świat. Jest to wciąż rozwijający się artysta który znajduje wiele różnych sposobów na wykazanie się swoją kreatywnością. Dzięki swojej wszechstronności oprócz znakomitego śpiewu Kabaka Pyramid zajmuje się również pisaniem tekstów, produkcją utworów , inżynierią dźwięku oraz nagrywaniem podkładów dla innych artystów.

Jego pasja do muzyki rozpoczęła się już od najmłodszych lat gdy bawił się w podkładanie własnych tekstów pod znane przeboje oraz nagrywanie ich na magnetofon matki. To co najpierw miało być tylko dobrą zabawą stało się podwalinami do dzisiejszej kariery. Reggae zawsze było dla niego silną inspiracją, jednak w czasie liceum zagłębił on się w kulturze Hip Hopu . Oba te nurty można wyczuć w dzisiejszych utworach artysty które są poniekąd próbą znalezienia idealnego połączenia tych gatunków oraz kultur.

Przełom w jego karierze nastąpił w 2007 gdy zaistniał na Mixtapie znanego w świecie DJ Green Lantern`s. Przyczyniło się to do wydania zaraz potem jego własnego mixtape „The Transition Vol 1” który zyskał świetne recenzje w świecie podziemnego hip hopu. W 2009 roku wyszło „The Transition Vol 2” które dotarło do jeszcze większej rzeszy odbiorców. Jego głębokie teksty okraszone hip hopowymi rytmami postawiły bardzo wysoko poprzeczkę dla Jamajskich artystów Hip Hopowych.

Równocześnie na falach radiowych jamajki bardzo często gościły jego utwory w stylu Reggae takie jak Never be the same czy Carry on . Od 2010 roku Kabaka zagościł na wielu Jamajskich Festivalach w towarzyszeniu The Indiggnation Band. W czerwcu 2011 roku światło ujrzało jego “Rebel Music” EP.
Ta doskonała mieszanka roots rock, reggae, dancehall oraz hip hopu dała nowe spojrzenie na to jakie plany co do swojej kariery muzycznej ma ten artysta.

Jedno z największych objawień, jeśli nie największe, europejskiej sceny Reggae w 2012 r. zawita w tym roku do Bielawy! Magiczna mieszanka legendarnych rytmów ze Studio One oraz jego aksamitny głos sprawią że choć na chwilę przeniesiemy się do czasów gdy muzyka miała duszę i wokaliści potrafili śpiewać. Sprawi też, że paniom ugną się kolana! RANDY VALENTINE przywróci wam miłość! Miłość do muzyki!

Ten bardzo utalentowany, wszechstronny wokalista pochodzi ze słonecznej Jamajki, obecnie występując pod szyldem HempHigher oraz J.O.A.T productions. W 2012 Mr Valentine odwiedził Kostarykę oraz Panamę występując wraz z wielką gwiazdą Busy Signalem. Trasa stała się dla Randy`ego wielkim sukcesem który katapultował go na wyższy poziom. Objawiło się to przychylnością bardziej uznanych wykonawców takich jak Busy Signal , Demarco , Mr Vegas i zaowocowało pierwszą trasą w Europie, w Austrii.

Chyląc czoła korzeniom , które od zawsze były dla Valentine`a głównym źródłem inspiracji, artysta postanowił wydać własnego mixtape opartego na klasycznych riddimach wprost ze Studio One, takich jak Stalag Riddim , Bobby Babylon Riddim czy Lecturer Riddim.

W ten sposób, 1 Paździenika 2012 roku, światło ujrzało jego dzieło Bring Back The Love. Mixtape ten zmiksowany przez najlepszych szwajcarskich realizatorów od razu stał się hitem.
Utwory z tego miksu odgrywano wiele razy w radiach zarówno na jamajce jak i w Anglii. W kolaboracji z Eriah i Greis`em powstały również teledyski które zagościły na europejskich kanałach MTV w kilku krajach.

Już niebawem możemy spodziewać się kolejnych kroków od artysty w postaci singla z doskonale znanym nam z poprzedniej bielawy gościem – Beeniemanem!

Tegoroczne Regałowisko poprowadzą Lady Nina oraz Earl Jacob.

Informacje na temat biletów.

Karnety:
pierwsze 1500 szt w cenie 50 PLN
następne 2500 szt w cenie 65 PLN
pozostałe – 80 PLN

Bilety jednodniowe dostępne od 01/08/ 2013 :
30 PLN

Karnety upoważniają do wstępu na festiwal od czwartku. Ostateczną decyzję czy festiwal obejmie również niedzielę 25/08/2013 podamy do końca kwietnia 2013r. Ceny karnetów i biletów nie ulegną zmianie (podwyższeniu lub obniżeniu ceny).

Przedsprzedaż prowadzi sieć www.ticketpro.pl, bilety można kupić w punktach sprzedaży w całej Polsce.

www.facebook.com/RegalowiskoBielawa

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *