Singiel

Kolory Skank Rangera na winylu

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z działalnością Skank Rangera, doskonałą szansą jest nadchodzący debiut jego drugiej siódemeczki. Tym razem główny bohater tego tekstu na tapetę wziął punkową klasykę, czyli "Kolory" zespołu Post Regiment.

Kontynuuj czytanie ▾

Skank Ranger to pseudonim świetnie znanego w klimatach ska/reggae olsztyńskiego muzyka i producenta Grzegorza Zacharewicza. Możecie go kojarzyć z projektami takimi jak Skauci, Soul Pistols, Alex Sugarov & The Lux Brothers. Niektórzy z pewnością wciąż pamiętają festiwal Ostróda Ska Reggae Stomp, którego był współorganizatorem. Ponad 2 lata temu oficjalnie zaprezentował się światu jako Skank Ranger, a za swoje motto przyjął hasło „Love it? Dub it!”. Od tamtej pory nie tylko regularnie grywa sesje live dub z instrumentami na żywo , ale również publikuje świetne nagrania z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków.

Wydany w ubiegłym roku, własnym sumptem, singiel „Ewa chce Dub/O Warmio Moja Miła” spotkał się ze świetnym przyjęciem. Przypomnę, że strona A nawiązuje do piosenki znanej z filmu „Ewa chce spać”. Na drugiej zaś stronie znalazła się dubowa wersja Hymnu Warmińskiego.

Bardzo polecam subskrypcję kanału Skank Rangera na YouTube. Regularnie wpadają tam nowe numery, gdzie na warsztat brane są nieraz bardzo znane piosenki i wykonawcy – Crazy Baldhead, Dr. Ring Ding, Macka B – by wymienić choćby kilku.  W czerwcu ukazał się tam też bardzo ładny teledysk „Warmia Spirit”, gdzie młoda wokalistka I-Steppa w dubowym stylu zachwala uroki Warmii.

Przejdźmy jednak do sedna, czyli zapowiedzianej na 10. grudnia premiery.

Tym razem podanym na woskowej tacy daniem głównym będzie piosenka „Kolory” legendarnego punkowego składu Post Regiment. Punkowi puryści i ortodoksi mogą nie docenić, mi słucha się fantastycznie. Rewelacyjnie spisała się w tej reggae wersji Marta Kret na wokalu. Kształtem reszty brzmienia zaopiekował się Skank Ranger. Naprawdę jest klimat!

Internetowa premiera tego utworu miała miejsce ponad półtora roku temu, jest więc szansa, że mieliście okazję się już z nim zapoznać. Jeśli nie, nadróbcie to natychmiast.

Od tamtej pory sprawca tego zamieszania musiał usłyszeć dużo ciepłych słów w temacie „Kolorów”. Ostatecznie zdecydował się wydać je na winylu. Masteringiem zajęło się Studio AS One, a na stronę B trafiła wersja „Kolory Dubu” nagrana przez znaną i bardzo aktywną w soundsystemowych klimatach ekipę Jah Love.  Zajawkę tego nagrania znajdziecie poniżej.

Przedsprzedaż już trwa. Zamówienia możecie składać pisząc maila na adres skankranger@gmail.com (w tytule: „KOLORY”) lub przez Facebooka. Koszt krążka to 30 zł + 8 zł za wysyłkę. Gorąco polecam dołączyć go do swojej kolekcji.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *