Konkursy

Konkurs: Festiwal Reggaeland

Już w piątek 6 lipca rozpocznie się Festiwal Reggaeland. Na sobotę zaplanowano wielki show, podczas którego po raz pierwszy na wspólnym koncercie wystąpią wielkie gwiazdy reggae z Jamajki, Europy i Stanów Zjednoczonych – Gentleman, J Boog, Skara Mucci, Christopher Martin i Ziggi Recado.

Kontynuuj czytanie ▾

Gentleman to największa europejska gwiazda reggae. Grający niemal od dwóch dekad muzyk nie raz śpiewał w Polsce, ale na Reggaelandzie wystąpi w koncercie jakiego jeszcze nad Wisłą nie było. Razem z Gentlemanem zaprezentuje się mieszkający na Hawajach, jeden z najpopularniejszych twórców reggae w Stanach Zjednoczonych J Boog. Koncert ma być początkiem współpracy muzyków, którzy planują nagrać wspólną piosenkę. Dokonania Jamajczyka Christophera Martina i Gentlemana są już słuchaczom dobrze znane. W 2010 roku wykonawcy nagrali razem pozytywny numer „To the Top”. Z kolei Ziggi Recado nie raz już koncertował z mistrzem reggae, będzie to jednak jego pierwszy występ w Polsce. Tak samo jak pochodzącego z Jamajki Skarra Mucciego, który będzie z ostatnim ze specjalnych gości, z którymi zagra Gentleman. Wszyscy muzycy wystąpią także na solowych koncertach z własnym repertuarem.

Na ostatnią chwilę organizatorzy Reggaelandu zostawili także informację o namiocie Jamaican Soul Food Corner z roots-reggaeową selekcją. Gospodarz sceny DJ Leo zaprezentuje lekkie brzmienia reggae, funk i soul. W namiocie JSFC będzie można nie tylko posłuchać muzyki, ale także kupić płyty i gadżety prosto z Jamajki.

Nowością na Reggaelandzie będą udogodnienia dla rodzin z dziećmi, a także osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzieci do lat 10 pod opieką dorosłych, którzy zakupili bilety mogą uczestniczyć w koncertach odbywających się podczas festiwalu za darmo. Dla niepełnosprawnych przygotowano szereg udogodnień. Oznakowane samochody będą mogły wjechać na teren festiwalu, gdzie zorganizowano parking na cztery pojazdy oraz całą infrastrukturę dla niepełnosprawnych.

Podczas zbliżającego się Reggaelandu wystąpi ponad czterdziestu wykonawców, m.in. jedna z największych gwiazd dancehallu Elephant Man oraz kultowy rosyjski zespół Saint Petersburg Ska-Jazz Review. Poza zagranicznymi wykonawcami festiwalowy line-up zasilą muzycy z polskiego świata regggae i dancehallu. Na Reggaelandzie zagrają m.in. Pablopavo i Praczas, Vavamuffin, DAAB, czy Dancehall Masak-Rah, w sumie pojawi się ponad 40 składów.

KONKURS LAST MINUTE

Rudemaker.pl, patronujący Reggaelandowi, ma dla was 5 wejściówek na Festiwal.
Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie i wysłać maila na rudemaker@gmail.com.

Kiedy odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Reggaeland?

Na odpowiedzi czekamy do czwartku, do godziny 17:00.

www.reggaeland.eu
www.facebook.com/Reggaeland

KategorieKonkursy

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *