Nagrania

Marco On The Bass – Big Power

Osoby śledzące ska blogi zapewne kojarzą blog o nazwie "Marco on the Bass". Jego autorem jest Marc Wasserman, oprócz pisania zajmujący się także graniem (jest basistą w Bigger Thomas i Rude Boy George).

Kontynuuj czytanie ▾

Od pierwszego wpisu na blogu mija w tym miesiącu 6 lat. W tym czasie autor napisał ponad 900 postów, a blog miał ponad 1 milion odsłon. Aby uczcić 6-lecie bloga Marc Wasserman postanowił udostępnić za darmo album pt. „Big Power”, na którym znajduje się 10 utworów nagranych w ciągu ostatnich lat. Inspiracją do ich powstania była oczywiście miłość do reggae i ska, jednak Marc chciał także złożyć hołd kulturze didżejskiej oraz artystom takim, jak Norman Cook (Fatboy Slim, Beats International), Gorillaz (Damon Albarn) oraz artystom związanym z Acid Ska i Big Beat studio (Longsy D, Basement Jaxx), którzy stworzyli unikalne i zabawne mash-upy łączące tradycyjny reggae’owy bas, gitarę i perkusję z samplami wokali. Na „Big Power” można usłyszeć m.in. głosy Joe Strummera, Terry’ego Halla i Neville’a Staple’a z The Specials, Dave’a Wakelinga z The English Beat, Craiga Davida, Jay-Z, Missy Elliott oraz wielu artystów reggae z lat 60. i 70. Posłuchajcie sami:

Marc, gratulujemy i liczymy na kolejne ciekawe wpisy! Czytelnikom RudeMakera, oczywiście, polecamy jak najczęściej zaglądać na „Marco on the Bass”, bo warto.

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *