Nagrania

Natural Mystic Akustycznie, czyli nieco inne reggae

2 grudnia w sosnowieckim klubie Gdziekolwiek odbędzie się premiera płyty "Full System Ahead" Natural Mystic Akustycznie. Dlaczego swoją muzykę określają "nieco inne reggae" oraz o nowej płycie nowego-starego zespołu przeczytacie poniżej. Oddajmy głos zespołowi.

Kontynuuj czytanie ▾

NATURAL MYSTIC AKUSTYCZNIE, to nowa, tryskająca energią twarz, powstałego w 2001 r., zespołu NATURAL MYSTIC. Nowe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim całkiem inne instrumentarium. Pomimo że zespół Natural Mystic istnieje już 10 lat, można powiedzieć, że to jego debiut płytowy. „Full Steam Ahead” to spojrzenie na reggae z innej perspektywy. Sosnowieckia grupa zmieniła instrumentarium na akustyczne. Elektryczne gitary ustąpiły miejsca akustycznym, akordeon zastąpił klawisze, a miejsce basu zajął dużo większy kontrabas. Nowe brzmienie pociągnęło za sobą automatycznie zmiany kompozycyjne i aranżacyjne, a w muzykę Natural Mystic wstąpiła nowa, ożywcza, pierwotna energia. Do energii tej idealnie podłączyli się nowi/starzy wokaliści, znakomity damsko-męski duet: Gabi Budzianowska i Marcin Kin, nadając muzyce i płynącemu z niej przekazowi swój prywatny, autorski charakter.

Tak narodziła się płyta „Full Steam Ahead” zespołu Natural Mystic Akustycznie, gdzie człon „akustycznie” stał się integralną częścią nazwy. Płyta jednocześnie szlachetna i ludyczna, intymna i wrażliwa na sprawy społeczne. Kameralna, ale skierowana do szerokiej publiczności. Komunikatywna, szczera i prezentująca „nieco inne reggae” – zakolegowane z folkową energią, dubowymi przestrzeniami, drum’n' basowymi rytmami i kameralną atmosferą.

Album ukaże się nakładem Offside Records 3 grudnia 2011 roku. Warto także wspomnieć o warstwie wizualnej albumu. Zarówno zdjęcia, okładka, jak i teledysk do utworu „Siebie masz mniej” są utzymane w stylistyce steampunkowej.

W trakcie premiery płyty „Full System Ahead” zagrają także JaHoo, Dr. Love oraz RootsTata Vibes

www.offside.com.pl
www.myspace.com/naturalmysticakustycznie

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *