Książki i komiksy

Nowa książka Beth Lesser dostępna za darmo!

Beth Lesser to osoba, której fanom muzyki jamajskiej przedstawiać nie trzeba. W 1980 r., wraz ze swym mężem Davidem Kingstonem, wydawała zin "Reggae Quarterly". Kingston w latach 1982-1992 był gospodarzem nagradzanego programu "Reggae Showcase", nadawanego w CKLN-FM. Beth Lesser, natomiast, od lat jest fotografem. Zdjęcia jej autorstwa pojawiają się na płytach, w książkach, czasopismach i filmach.

Kontynuuj czytanie ▾

Jest także autorką książek: „King Jammy’s”, „Dancehall – the Rise of Jamaican Dancehall Culture” i „The Legend of Sugar Minott & Youth Promotion„.

Jej nowym dziełem, wydanym 30 maja, jest książka pt. „Rub-A-Dub Style: The Roots of Modern Dancehall”. Wypełnia w niej lukę między śmiercią Boba Marleya w 1981 r., a eksplozją dancehallu we wczesnych latach 90. Jest to opowieść widziana oczami uczestników rodzącego się dancehallu – muzyków, producentów, dystrybutorów, fanów i innych.

Bardzo dobra informacją jest to, że autorka postanowiła książkę (w formacie pdf) udostępnić za darmo na swojej stronie. Oczywiście jest także możliwość kupienia wersji drukowanej.

bethlesser.com

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *