Nagrania

Obidaya – debiutancki album

Obidaya to pochodzący z Paryża młody zespół grający roots reggae. Trzon zespołu stanowią czterej wokaliści/kompozytorzy, Don Hadriannos, Baba, Béliet i Aurel. Oprócz śpiewającego kwartetu, w kapeli gra 7 instrumentalistów. Pierwszy koncert Obidaya zagrała w czerwcu 2009 r.

Kontynuuj czytanie ▾

W swojej twórczości Francuzi odważnie sięgają po tradycje jamajskiego reggae lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Siłą napędową zespołu jest puls, pozytywne wibracje i porywające teksty, wszystko to poparte wyrazistym przesłaniem. Obidaya porusza uniwersalne tematy bliskie każdemu człowiekowi. Ich bezpretensjonalne teksty to efekt poszukiwań w otaczającej nas rzeczywistości przesianych przez osobiste refleksje i sumę doświadczeń czterech wokalistów.

Na debiutanckim albumie, który dzisiaj ma swoją premierę, znalazło się 13 utworów (w tym 5 wersji dubowych). Bonusowe wersje dubowe dostępne są już tylko na CD, wcześniej można było kompletny album kupić w mp3 na iTunes.

Utwory:
1. Love on the dancehall
2. Move
3. Have Faith
4. Listen to each other
5. Never cut your dreadlocks
6. Sweet Reggae Music
7. Hallelujah
8. Cool
9. Education
10. Dub Education
11. Hallelujah Dub
11. Never cut your dub
12. Have faith in dub (by SONDE)
13. Sweet dub music (by DUBMATIX)

Fragmentów można posłuchać na soundcloud.

Album nagrywano w trzech studiach: 8Ball (Meaux), Nestaprod (Paryż) i Sexy Studio (St Maur). Płyta została wydana przez sam zespół. Dostępna jest na CD (dystrybucją zajmuje się Musicast) oraz w formacie cyfrowym np. na amazonie.

Warto wspomnieć, że zespół w latach w ciągu ostatnich 2 lat trzykrotnie odwiedził Polskę. W 2011 r. wystąpili m.in. darłowskim festiwalu Reggaenwalde i Sulęcin Reggae Festiwalu. Natomiast w 2012 r. w czasie dwóch wizyt zagrał koncerty klubowe w Bydgoszczy, Sulęcinie, Poznaniu i Słubicach, a także wystąpił na toruńskim Afryka Reggae Festiwalu, gorzowskim Reggae nad Wartą i na festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

www.facebook.com/obidayamusic
www.myspace.com/obidaya

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *