Koncerty

Pannonia Allstars Ska Orchestra w Polsce!

W najbliższą sobotę (2 sierpnia) do Polski po raz pierwszy przyjedzie Pannonia Allstars Ska Orchestra, najbardziej znany węgierski zespół grający ska, uważany wręcz za ska ambasadora Węgier. PASO wystąpi w Olsztynie na trzeciej edycji Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego.

Kontynuuj czytanie ▾

Zespół nigdy nie był w Polsce, ale od wielu lat o tym myślał i teraz wreszcie spełni się to ekscytujące wydarzenie w Olsztynie

– mówi Nikolett Marosi z managmentu grupy cytowany przez Kurier Olsztyński.

Pannonia Allstars Ska Orchestra został założony w 2003 r. w Budapeszcie. W 2005 r. nakładem Crossroads Records ukazała się koncertówka „All Night Long – Live At Artemovszk”. W tym samym roku zespół podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Megalith Records, która wydała ich debiutancki album pt. „Budapest Ska Mood”. Od tamtego czasu dyskografia Węgrów powiększyła się o 3 kolejne albumy (w tym jeden podwójny): „The Return of The Pannonians” (2008), „Feel the Riddim!” (2009) i „Lovemonster” (2012). Mają także na koncie kilka epek i singli, album z remiksami („Re:BSM”) oraz DVD „PASO turnéfilm”.

Obecnie w skład PASO wchodzi 11 osób, w tym 4-osobowa sekcja dęta, klawisze i skrzypce.

Muzyka grana przez PASO to jamajskie ska i reggae połączone z jazzem, swingiem i węgierskią muzyką folkową. Członkowie Pannonia Allstars Ska Orchestra angażują sie w klika pobocznych projektów, m.in. PASO’s Roots Rockers, PASO soundsystem, PASO Traditional Ska Special. Prowadza także agencję PASO Booking oraz audycję radiową Ska Club w Tilos Radio.

PASO zagra w olsztyńskim Amfiteatrze. W ten sam dzień zagrają także m.in. Vavamuffin i Dezerter.

paso.hu
facebook.com/pannoniaallstars

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *