Nagrania

Pierwszy winyl Cherry Boop and The Sound Makers

Mimo iż w założeniach RudeMaker zajmuje się ska, reggae, rocksteady i soulem, to o tym ostatnim gatunku, delikatnie mówiąc, piszemy bardzo rzadko. Czas więc podbić statystyki na odcinku soulowym, a okazja nadarzyła się nielicha (co prawda ponad miesiąc temu, ale co tam - o dobrych płytach zawsze warto informować).

Kontynuuj czytanie ▾

Pod koniec marca, nakładem angielskiego wydawnictwa Outta Sight Records, ukazała się siódemka francuskiego zespołu Cherry Boop and The Sound Makers. Jest to pierwszy winyl w ich karierze (i oby nie ostatni). Do tej pory zespół wydał – bodajże tylko w formacie cyfrowym – album „Going Anywhere” (który bez wątpienia powinien przypaść do gustu także fanom ska) i epkę „Three Tracks from Cherry”.

Ich najnowsze wydawnictwo to 2 premierowe utwory, „No Answer” i „Want To Give You My Everything”. Oba pochodzą z zapowiadanego albumu „The Way I Am”. Albumu, który został wyprodukowany i zmiksowany w Filadelfii przez legendę soulu, zdobywcę Grammy, jednego z twórców „Sound of Philadelphia” Bobby’ego Eliego (znanego także pod pseudonimem „Mister Soul”).

W „Want To Give You My Everything” gościnnie zaśpiewał William Hart, członka The Delfonics​, jednego z pionierów filadelfijskiego soulu.

Warto wspomnieć, że w zespole gra m.in. Frédéric Lazard, znany chociażby ze Skarface czy Jah On Slide.

www.cherryboopandthesoundmakers.com
facebook
youtube
myspace

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *