Nagrania

PodobaMiSię – Zabiorę ciebie tam

Wczoraj pisaliśmy o nowym albumie pochodzącego ze Zgorzelca zespołu Paihivo, który ukaże się dzięki Lou & Rocked Boys. Teraz czas na kolejną płytę, którą wyda ta wrocławska wytwórnia. Chodzi mianowicie o album siedleckiego PodobaMiSię pt. "Zabiorę ciebie tam".

Kontynuuj czytanie ▾

PodobaMiSię powstało w 2007 r., skład ustabilizował się w połowie 2010 r. Muzycy mają za sobą występ na przystanku Woodstock oraz udział w pierwszej edycji programu „Must be the Music”, w którym dotarli do finału, zdobywając przyznaną przez 400 tysięcy internautów złotą kartę. Od 2011 r. systematycznie koncertują w całej Polsce.

„Zabiorę ciebie tam” to już ich druga płyta, pierwsza – „Niepełnoletnie Dziewczęta” nigdy nie została oficjalnie wydana, aczkolwiek muzycy głośno mówią o reedycji w przyszłości. Oprócz „Niepełnoletnich…” zespół wypuścił płytę multimedialną, na której znalazły się klipy wideo, koncertówki i 5 utworów. Muzycy mają na koncie dwa profesjonalnie zrealizowane teledyski do utworów „A MORZE” i „Zabiorę ciebie tam”

Czego można spodziewać się po płycie „Zabiorę ciebie tam”? Oddajmy głos zespołowi:

W przeciwieństwie do „Niepełnoletnich dziewcząt” płyta jest bardziej spójna. Każdy kawałek uzupełnia swojego poprzednika. Większość numerów utrzymana jest w stylistyce SKA, jednak muzycy nie zamknęli się w żadnych ramach i często uciekają w brzmienia eksperymentalne i rockowe. Wyjątkiem jest utwór „leki”, który został osadzony w transującym reggae. Na płycie pojawił się też, folkowy kawałek przyjaciela zespołu pana Władysława Matejki pod tytułem „Zwariowana podróż”, w którym muzycy popuścili wodze fantazji i wymieszali ska z folkiem dodając do tego odrobinę jazzu i tango. Większość efektów na płycie (ok. 85%) muzycy uzyskali wykorzystując urządzenia analogowe grając na żywo, a cała płyta została zarejestrowana na tak zwaną setkę, oznacza to, że wszyscy muzycy nagrywali jednocześnie swoje partie. Wszystko po to, aby uzyskać kompromis pomiędzy żywymi instrumentami saxofonem i akordeonem, które posiadają piękne surowe brzmienia a elektrycznymi gitarami. Dzięki takiej metodzie rejestracji na płycie wyczuwalne są emocje, które zazwyczaj towarzyszą na koncertach a próżno ich szukać na wielu studyjnych produkcjach innych zespołów. Warto zwrócić uwagę na bardziej dojrzałe teksty, na otarcie łez ciężko pracujące kobiety otrzymały utwór „oczy”, politycy dostali po łapach za swoją frustrującą obłudę w kawałkach takich jak „Kaczka łajdaczka” czy „Weź to zgaś”, kawałek „Środki masowego przekazu” to ostrzeżenie, by nigdy nie wierzyć w to, co się widzi w TV. Standardowo nie zabrakło jaj w kilku utworach, bo PodobaMiSię tworzy ekipa mega wesołków i jajcarzy. Ale najważniejszą siłą i najważniejszym przekazem tej płyty jest Miłość, mocno wierzymy, że to uczucie jest w stanie zmienić cały świat, żaden z nas nie wyobraża sobie istnienia bez niej. Każdy człowiek na tej planecie na nią zasługuje, bez wyjątku na wyznanie, kolor skóry czy status społeczny. Wierzymy, że dzięki niej wszyscy jesteśmy w stanie się zjednoczyć i w zgodzie przejść w nowy wymiar społeczny, w którym nie ma wojen nienawiści i biedy. Stąd też tytuł płyty „zabiorę ciebie tam” oznacza początek wyprawy do krainy, gdzie potencjał ludzki jest przemieniany na dobrobyt i szczęście wszystkich nas, a sztuka, nauka i celebracja miłości to wszystko, czego musimy się nauczyć by przez całe życie kwitnąć a nie walczyć o przetrwanie.

Utwory:
1. Oczy
2. Zabiorę Ciebie Tam
3. Weź to zgaś
4. Miłość Pokrętna
5. Protezowy zawrót głowy
6. Kaczka Łajdaczka
7. Jazz się tu szerzy
8. Zwariowana podróż
9. Środki masowego przekazu
10. Podłoga
11. Leki
12. Dosyć zamuły

Płyta będzie miała premierę 22 lutego, a już teraz można ją zamówić na punkshop.pl.

www.podobamisie.com
www.facebook.com/PodobaMiSie
www.lourockedboys.pl

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *