Nagrania

Polemic – Hey! Ba-Ba-Re-Bop

W tym roku Polemic, najbardziej znany słowacki zespół grający ska, obchodzi swoje 25 urodziny. Idealnym sposobem na uczczenie ćwierćwiecza działalności jest wydanie płyty.Jutro oficjalna premierę będzie miał nowy studyjny album Polemic zatytułowany "Hey! Ba-Ba-Re-Bop". Nagrywano go w Bratysławie w nowym studio zespołu - One Love Studio.

Kontynuuj czytanie ▾

Utwory:
1. Dáma
2. Sheriff z River Cross featuring Divokej Bill, Marry Lou
3. Mliečna dráha
4. Klip klap featuring Katarína Knechtová
5. Kamarát z ďaleka featuring Robo Grigorov
6. Džungľa
7. Magic
8. Pískaná featuring Zuzana Smatanová
9. Boston
10. Moře featuring Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Matěj Ruppert, Pavol Habera
11. Pena dní
12. Dancehall
13. Hypochonder
14. Baba ryba
15. Tu Vuò Fa L’Americano

Na płycie znalazł się cover „Tu Vuò Fa L’Americano” (piosenki śpiewanej m.in. przez The Puppini Sisters, Lou Begę czy The Brian Setzer Orchestra). Co ciekawe, jest to pierwszy od 16 lat cover, który znalazł się na studyjnej płycie Polemic. Na debiutanckim albumie „Do Ska” znalazł się utwór z repertuaru Jimmy’ego Cliffa.

Kolejną ciekawostką jest piosenka „Baba ryba”, znana ze wspomnianego wcześniej debiutu (a także kompilacji „United Colors Of Ska Vol. 2”). Po raz pierwszy w karierze zespołu, ten sam utwór znalazł się na dwóch różnych albumach. „Baba ryba”, do której odnosi się tytuł albumu, jednakże ma specjalne znaczenie w historii Polemic. Jest to bowiem pierwszy, nagrany w 1994 r., znany utwór w ich karierze. Na nowej, jubileuszowej, płycie gościnnie zaśpiewał go Marek Határa, były wokalista grupy.

Po 18 latach Polemic powtórzył współpracę z Robo Grigorovem, legendą słowackiej muzyki. W 1995 r. członkowie Polemic brali udział w nagrywaniu płyty Robo pt. „Vdýchni reggae”. Tym razem Grigorov, stary dobry znajomy zespołu, zaśpiewał w „Kamarát z ďaleka”.

Na „Hey! Ba-Ba-Re-Bop” usłyszeć można także innych gości, aczkolwiek znanych raczej pasjonatom muzyki – niekoniecznie ska i reggae – czeskiej i słowackiej. Chodzi o takich artystów, jak Zuzana Smatanová, Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Paľo Habera, Katarína Knechtová czy zespół Divokej Bill.

Wydawcą albumu jest DoubleMann, s.r.o., firma założona przez członków zespołu.

Także jutro zespół rusza w trasę promującą płytę, Polemic Sony Xperia Tour 2013.

www.facebook.com/POLEMIC.official
www.polemic.sk

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *