Filmy

Powstaje film „Lee Scratch Perry’s Vision Of Paradise”

Powstaje film dokumentalny o Lee Perrym pt. "Lee Scratch Perry's Vision Of Paradise". Film, co ciekawe, kręcony od ponad 13 lat.

Daje on niespotykany wgląd w świat jednej z najbardziej zagadkowych postaci w historii muzyki popularnej. To wyjątkowy, poetycki i pełen humoru film o oraz z enigmatycznym i legendarnym Lee "Scratch" Perrym

Kontynuuj czytanie ▾

Więcej o samym filmie można przeczytać na stronie visionofparadise.de. Tam też można zobaczyć kilkanaście krótkich teaserów.

Jeszcze przez 46 dni (do 5 marca) będzie można wspomóc twórców filmu dzięki kampanii na kickstarter.com. Jak na razie, od 4 stycznia, zebrano ponad 2100 dolarów, z potrzebnych 20 tysięcy, które są minimalną kwotą potrzebną na ukończenie filmu (m.in. na postprodukcję).

Reżyserem i producentem filmu jest Volker Schaner, urodzony w 1968 r. w niemieckim Augsburgu. Schaner swoją karierę zaczynał w wieku 19 lat jako asystent reżysera filmu science fiction „Hard To Be A God”. Później był asystentem przy kilku nagradzanych filmach dokumentalnych m.in. „Deutschland, Deutschland”. Po ukończeniu studiów z historii, literatury i języków słowiańskich na uniwersytecie w Monachium, założył własne studio produkcyjne i postprodukcyjne Fufoo Film. Na swoim koncie Volker Schaner ma takie filmy, jak dokument „Prague – stage of the unexplainable” czy „Feathered Fan and Silken Ribbon” (którego był współreżyserem). Obecnie, poza filmem o Scratchu Perrym, pracuje nad „Resurrection in Aksum”, dokumentem o Etiopskim Kościele Ortodoksyjnym.

www.visionofparadise.de
www.facebook.com/LeeScratchPerry.VisionOfParadise

KategorieFilmy Kultura

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *