Nagrania

Premiera Cornerstone 96-98

Do sklepów z muzyką cyfrową (np. cdbaby.com i itunes) trafił ostatnio album pt. "Cornerstone 96-98". Album, który na swoje wydanie czekał ponad 10 lat.

Ale ab ovo. W drugiej połowie lat 90. w Vancouver w stanie Waszyngton, istniał zespół Cornerstone (wcześniej The Feds). W jego skład wchodził m.in. Matt Griffin, znany jako DJ Simmerdown, właściciel wydawnictwa Simmerdown Productions.

Kontynuuj czytanie ▾

Pod koniec swego istnienia Cornerstone nagrał pełnometrażowy album, wydawcą miała być firma Matta. Jednakże, z powodu choroby jego – wówczas 32-letniej – żony, która doznała udaru mózgu (wręcz otarła się o śmierć) wydanie płyty przesunęło się. Leczenie spowodowało, mimo ubezpieczenia, ogromne długi. Sytuację pogorszyło słabnące zainteresowanie ska w Stanach Zjednoczonych. Ucierpiało wtedy wiele innych wytwórni płytowych koncentrujących się na muzyce ska.

Teraz, po ponad 10 latach, DJ Simmerdown prawie wyszedł z dołka finansowego.
Postanowił spełnić wreszcie obietnicę daną przyjaciołom z zespołu. I tutaj zaczyna się druga część historii, znowu związana z problemami zdrowotnymi. Joshua Dalton, współzałożyciel, basista i wokalista Cornerstone, walczy obecnie z rakiem mózgu. Część dochodów ze sprzedaży albumu zostanie przeznaczona na działalność organizacji zajmującej się ludźmi z guzem mózgu – National Brain Tumor Society. Kupując „Cornerstone 96-98” pomagacie nie tylko stowarzyszeniu, ale także Joshowi.

Utwory:
1. Cornerstone
2. Write It Down
3. In The Rain
4. El Nino
5. Freedom
6. Lately
7. Patience
8. New Sun
9. Miserable (Frederic’s Song)
10. Eggshells
11. Make Her Leave
12. Shakaka
13. New Dub
14. Cornerstone (Live Bonus Track)
15. You Don’t Know (Live Bonus Track)
16. Freedom (Live Bonus Track)
17. New Sun (Live Bonus Track)

Autorem okładki jest Steve z Combination13.

Matt Griffin (aka DJ Simmerdown) jest obecnie członkiem pochodzącego z Portland w stanie Oregon, zespołu The Sentiments. Jak sami piszą grają souful ska, rocksteady and reggae. Oprócz niego znaleźli się tam dwaj inni członkowie Cornerstone – Kit Lee (gitara) i Tadd Enright (gitara, saksofon). Do tego, grający z Mattem w zespole Franceska, Erin Wallace (wokal) i Charles Douglas (bas, gitara, wokal), a także Mike Birenbaum (pianino, organy) z Easy Big Fella, Abby Bohannan (saksofon) ze ska-punkowego The Brickers oraz Christian Lyons (trąbka).

www.facebook.com/simmerdownproductions

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *