Artyści

Ratujemy Żabę

Ponad 2 tygodnie temu w internecie pojawiła się informacja, że sosnowiecki gitarzysta Adam Marszałek (znany bardziej pod pseudonimem "Żaba"), jest chory na boreliozę. Żaba jest współtwórcą zespołu Konopians, nagrał z nimi 2 płyty i zagrał mnóstwo koncertów. Pojawił się także na "Light Smyk Music", debiutanckim albumie Ziggie Piggie.

Kontynuuj czytanie ▾

Muzykowi postanowili pomóc przyjaciele, m.in. także muzycy. Utworzyli na facebooku WYDARZENIE (bierze w nim udział ponad 800 osób) i sami zbierają pieniądze. Jak mozna przeczytac w opisie akcji:

Nasz kolega i wspólny znajomy Żaba (Adam), były gitarzysta Konopians oraz Ziggie Piggie, od kilku lat jest ciężko chory na Boreliozę*. Niestety choroba cały czas wyniszcza jego organizm, atakując serce, mózg, stawy i inne organy. Obecne stadium choroby jest ostatnim, w którym można mu jeszcze pomóc, za kilka, kilkanaście tygodni będzie już za późno – i kto będzie miał ochotę odwiedzi sobie Żabę na cmentarzu. Dlatego jako jego kolega, proszę Was z pełnym szacunkiem o wsparcie finansowe kuracji Żaby. Koszt dającej teoretycznie pozytywne rokowania, półrocznej kuracji to około 9 – 10 tys. Jest to przybliżony koszt antybiotyków, probiotyków (leki osłonowe), bardzo ścisłej diety oraz badań które muszą być regularnie przeprowadzane. Oczywiście bierzemy pod uwagę że organizm wytrzyma zabójczą, zwłaszcza dla wątroby dawkę antybiotyków i nie wystąpią powikłania.

Pragnąc aby nasza akcja była przejrzysta, będziemy na bieżąco informować na Face o zebranych środkach (a jeśli wyrazicie zgodę również o darczyńcach) oraz o poniesionych kosztach związanych z kuracją. Żywię olbrzymią nadzieję na zrozumienie i wsparcie – pamiętajcie każdego z nas może spotkać jakieś nieszczęście, z którym w pojedynkę nie wygramy – Koledzy są od tego aby w trudnych sytuacjach pomóc, i nie widzę wytłumaczenia aby było inaczej.

Oto bezpośredni nr konta Żaby, na który można dokonywać wpłat :

ADAM MARSZAŁEK

ING 10 1050 1360 1000 0022 0619 1856

(INGBPLPW – to kod Swift do ING)

Oto dane dla wpłat przez PayPal

adam.marsz@spoko.pl

Za każdą nawet najmniejszą wpłatę – WIELKIE DZIĘKI !!!

Oczywiście będziemy bardzo wdzięczni za Wasze podpowiedzi i sugestie dotyczące możliwości zebrania wymaganych środków na kurację.

We wrześniu odbędą się 2 koncerty, z których zysk zostanie przeznaczony na leczenie Żaby. Pierwszy z nich 7 września w sosnowieckim klubie Za Mostem. Zagrają Tequila Gerbils, NaSenNie i Harpagans. Drugi – w warszawskim CDQ. Wystąpią m.in. The Bartenders, Ziggie Piggie, Skadyktator, Apacze z Wolnej Woli i Groove Baza.

Cały czas organizowane są także aukcje, np. na allegro. Pieniądze zbierano również na czeladzkim minifestiwalu Reggeneracja. Zebrano wówczas ponad 1300 zł.

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *