Nagrania

RedSka – La Rivolta

Od około tygodnia można kupować trzeci albumów włoskiego RedSka. Za wydanie "La Rivolta" odpowiedzialne są 3 wytwórnie: we Włoszech - One Step Records/Venus, w Hiszpanii - RedStar73 Records, natomiast w Niemczech oraz reszcie Europy - Mad Butcher Records. Album jest także dostępny na platformach cyfrowych, takich jak iTunes czy Amazon.

Kontynuuj czytanie ▾

1. Sounds of revolution
2. Legato dalla lega
3. Bastardi senza gloria
4. Hooligan rudeboys (feat. Valerio – The Offenders)
5. Lettera a sua santità
6. Studente precario rivoluzionario (feat. Kino – Arpioni)
7. From the crane
8. La Rivolta
9. Quello che sei
10. Riot radio
11. White riot (feat. Micky – No Relax)
12. Eroi (feat. Rude Hi-Fi)
13. Natura
14. Vivo-steady

Na płycie znajduje się 14 utworów, w tym jeden cover – „White Riot” z repertuaru The Clash, zaśpiewany przez Micky’ego, wokalistę hiszpańskiego No Relax. Sięgając po muzykę RedSka trzeba się spodziewać solidnej dawki zaangażowanych lewicowych tekstów, co niekoniecznie może się spodobać potencjalnemu słuchaczowi. „La Rivolta” to jeden wielki protest przeciwko ksenofobii i rasizmowi, homofobii, seksizmowi, faszyzmowi oraz systemowi kapitalistycznemu niszczącemu naszą planetę.

Na płycie znajdziemy m.in. piosenkę poświęconą protestom studenckim brutalnie tłumionym przez policję („Studente precario rivoluzionario”), pedofilii w Kościele Katolickim („Lettera a sua santità”) czy utwór pt. „Eroi”, zadedykowany Vittorio Arrigoniemu (propalestyński działacz zamordowany w 2011 r. przez islamskich terrorystów) oraz wolontariuszom Emergency i Amnesty International. Album zamykają „Natura” (muzyczny eksperyment w klimacie reggae-dub-drum’n’bass) oraz „Vivo-steady”, utwór który ukazał się na debiutanckiej płycie Włochów, obecnie zagrany w stylu rocksteady (dlatego też zmieniono tytuł z „Vivo” na „Vivo-steady”).

Oprócz wspomnianego wokalisty No Relax, na płycie pojawili się także inni goście: Valerio z The Offenders, Stefano „Kino” Ferri – lider nieistniejącego już włoskiego Arpioni oraz Luca „Rude Hi-Fi” Lombardo, dj oraz wokalista La Mâquina.

www.redska.com
www.madbutcher.de
www.redstar73.com
www.onesteprecords.it

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *