Festiwale

Regałowisko 2013

Dopiero, co zakończył się festiwal w Ostródzie, a tu wielkimi krokami zbliża się kolejna wielka reggae impreza, tym razem XV edycja Reggae Dub Festivalu, czyli bielawskiego Regałowiska, najstarszego, nieprzerwanie odbywającego się letniego festiwalu reggae w Polsce.

Kontynuuj czytanie ▾

W tym roku w dolnośląskiej Bielawie, u podnóża Gór Sowich, zagrają artyści z Jamajki, Rosji, Włoch czy Niemiec: Israel Vibration, Capleton, Randy Valentine, Alborosie, Protoje, Kabaka Pyramid, Iba Mahr, Jah Shaka, U-Cee, Sentinel, Pentateuch, Steppa Style, Kingstone sound. Do tego czołówka artystów i sound systemów z Polski, m.in. Vavamuffin, Maleo, Bob one, Marika, Mesajah, Paprika Korps, Splendid Sound, Eastwest Sound, Tisztelet, Roots Revival i Pandadread.

Warto także wspomnieć o Jamaican Style Food Corner, jest to kolejna odsłona kawiarni artystycznej, działającej w czasie festiwalu w Bielawie. Głównym środkiem ciężkości projektu jest kameralna scena muzyczna wyposażona w potężny sound system oraz wszelką aparaturę przenoszącą uczestników w kierunku Indii Zachodnich. Tegoroczny program projektu organizatorzy dedykują szeroko pojętej kulturze Roots DUB & Soul w wykonaniu kolektywu ELDERS 45, Roots Revival, Pandadread oraz zaproszonych gości.

JSFC wystartuje już w czwartek 22 sierpnia i potrwa do niedzieli. Główną atrakcją Cornera będzie występ legendy brytyjskiej sceny niezależnej Jah Shaka, który zaprezentuje swoją niepowtarzalną selekcję. Ponadto przewidzianych jest także wiele innych atrakcji, które nie nachalnie urozmaicą czas uczestnikom festiwalu, pragnącym odpocząć przy dobrej kawie i świetnej muzyce.

Tegoroczne Regałowisko, koncertem przed bielawskim Urzędem Miasta, zainauguruje IJAHMAN LEVI. Co ciekawe, wstęp na jego koncert jest darmowy.

W ramach przygotowań do Regałowiska polecamy przesłuchać promocyjny mixtape przygotowany przez Splendid Sound – ponad 80 min. muzyki artystów, którzy wystąpią w tym roku w Bielawie.

www.facebook.com/RegalowiskoBielawa
www.regalowisko.pl

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *