Miejsca i organizacjeNagrania

Rocking Records – nowy gracz wśród wydawców ska

Pod koniec ubiegłego miesiąca w Niemczech powstała Rocking Records - nowa wytwórnia ska. Jej nazwa nie bez przyczyny kojarzy się z e-zinem Rocking Steady, wytwórnia jest bowiem jej podwykonawcą. Firma ma na celu wydawanie płyt (na CD, winylach oraz w formacie cyfrowym) zarówno młodych, jak i doświadczonych zespołów grających ska i reggae. Ponadto, od czasu do czasu, wydawać będą dla Rocking Steady kompilacje oraz samplery, jednakże tylko w formacie cyfrowym.

Kontynuuj czytanie ▾


Dystrybucją w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluksu i Skandynawii zajmie się Broken Silence z Hamburga, w Hiszpanii – Liquidator Records, w Brazylii i Argentynie – Una Isla Club Records, natomiast we Francji – Red Head Man. Obecnie trwają negocjacje z firmami brytyjskimi i włoskimi.

Pierwszym wydawnictwem Rocking Records będzie debiutancki album włoskiego zespołu The One Droppers. Premiera „The Big One” nastąpi 13 maja. Z tej okazji zespół odwiedzi Niemcy i zagra dwa koncerty. Pierwszy w piątek 13 maja w Erfurcie (klub Ilvers), drugi – dzień później, w bamberskim klubie Sound`n`Arts. Wtedy też odbędzie się oficjalne release-party.

www.myspace.com/onedroppers
www.rockingsteady.de

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *