Konkursy i nagrody

Rototom Reggae Contest Europe 2012 – pierwszy etap zakończony

Miło nam donieść, że zwycięzcą pierwszego etapu plebiscytu, którego główną nagrodą jest możliwość zagrania na największym festiwalu reggae w Europie, wśród wykonawców z Europy wschodniej został polski Natural Dread Killaz & Riddim Bandits. Zespół wygrał głosowanie publiczności zdobywając 783 głosy oraz dostał 7,27 pkt. od jury, co razem dało ostateczny wynik 7,82 pkt.

Kontynuuj czytanie ▾

Na drugim miejscu uplasował się węgierski Dubaku Band uzyskując 6,99 pkt. (600 głosów internautów i 6,82 pkt. od jury). Miejsce trzecie zajął serbski Irie Fm z wynikiem 6,46 pkt. (6 głosów i aż 8,05 pkt. jury, najwięcej w całej stawce). Te trzy zespoły wystąpią w regionalnym półfinale, który bedzie miał miejsce 5 kwietnia w praskim klubie Cross. Zwycięzca przejdzie do finału europejskiego.

Warto odnotować, że pozostałe polskie zespoły również zostały dobrze ocenione. Na 8 miejscu znalazł się Natural Mystic Akustycznie – 5,59 pkt. Zespół, podobnie jak w roku ubiegłym, wysoko oceniło jury, przyznając 6,86 pkt. Zawiedli niestety fani oddając tylko 41 głosów. Na 10 miejscu plebiscyt zakończył krakowski Sun El Family z wynikiem 5,38 pkt. Od jury dostali 6,73 pkt, niestety, otrzymali tylko jeden głos. Wyraźnie zawiodła promocja, nawet wśród najbliższych znajomych.

Dobre oceny polskich wykonawców zasługują tym bardziej na szacunek, że w jury po raz kolejny nie zasiadał żaden przedstawiciel naszego kraju. Za to pomiędzy oceniającymi znajdujemy postaci znane niektórym bywalcom Rudemakera, jak np. pani Tereza Krippnerova, niegdyś wokalistka The Spankers ;-), DJ Kaya czy Selector Boldrik.

Czekamy teraz na kwietniowe przesłuchania live. I na występy podczas Mighty Sounds Festival.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *