Artyści

Samokhin Band podbił Brukselę!

Łódzki Samokhin Band jako jedyny zespół z Polski został zaproszony do Brukseli przez Komitet Regionów – instytucję doradczą Europarlamentu – na koncert z okazji Polskiej Prezydencji na oficjalnym bankiecie otwierającym Open Days 2011.

Kontynuuj czytanie ▾

Samokhin Band przypadł do gustu przedstawicielom Komitetu Regionów już w grudniu zeszłego roku, podczas poprzedniego brukselskiego koncertu zespołu w klubie the Music Village, gdzie grał na zaproszenie miasta Łodzi.
– To dla nas niezwykłe wyróżnienie – mówi Paweł Samokhin, lider zespołu. – To bardzo prestiżowe wydarzenie. Na początku graliśmy trochę zachowawczo, jazzy, bo w tym miejscu wcześniej odbywały się koncerty z muzyką klasyczną, spokojną, raczej w tle rozmów ważnych ludzi. A tu nagle Samokhin Band ze swoją energią. W drugim secie zagraliśmy swój repertuar i impreza się rozkręciła, a panowie w białych koszulach poluzowali krawaty – dodaje z uśmiechem Paweł Samokhin.

Open Days to europejskie wydarzenie o charakterze merytorycznym poświęcone tematyce rozwoju w miastach i regionach, organizowane przez Komitet Regionów oraz Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej.
Samokhin Band nieustannie koncertuje – w najbliższym czasie zespół będzie można zobaczyć m.in. na 5 edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik Nad Polską w warszawskim klubie 1500m2 Do Wynajęcia. To wydarzenie już 17 listopada.

Więcej na:
www.samokhinband.pl
www.myspace.com/samokhinband

Shortcut bio:
Samokhin Band to łódzki, polsko-rosyjski zespół, który powstał w 2008 roku z inicjatywy Pavla Samokhina, pochodzącego z Rostowa nad Donem. Muzyka Samokhin Band to energetyczna mieszanka jazzu, funky, ska, starego, dobrego rock’n’rolla oraz wschodniego folku wzmocniona mocnym rockowym brzmieniem. Samokhin Band wystąpił m.in. jako support dla Joe Cocker’a czy supergrupy Leningrad. Zespół ma na swoim koncie ponad 700 koncertów w kraju i za granicą. Samokhin Band ma w dorobku dwa albumy („Samokhin Band”, 2008 oraz „Habibi” 2009). Obecnie trwają prace nad materiałem do trzeciej płyty.

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *