Nagrania

Siódemkowy miks #2

Druga część siódemkowego miksu, czyli informacji o tym, co ciekawego ukaże się lub co miało niedawno premierę ("starocie" sprzed kilku miesięcy, o których - dziwnym trafem - wcześniej nie pisaliśmy, także znajdą miejsce dla siebie). Oczywiście, tylko na siedmiocalowych singlach.

Kontynuuj czytanie ▾

Na początek świetna wiadomość z Hiszpanii. Po wydaniu, przez Liquidator Music, w grudniu ubiegłego roku kompilacji z utworami Roya Pantona i Yvonne Harrison, wytwórnia postanowiła wydać także siódemkę z nowymi piosenkami. Duetowi towarzyszy waszyngtoński zespół The Shifters. Nakład limitowany do 500 sztuk.

W pierwszym siódemkowym miksie wspominaliśmy (i to dwukrotnie) o francuskim Jewels Recordings. Także i teraz jest okazja, by o nim napisać. Wydawnictwo to bowiem zapowiedziało kolejną siódemkę – tym razem hiszpańskiego Soweto. Na razie jednak brak szczegółów na ten temat. Jeśli będzie wiadomo coś na temat premiery, rzecz jasna, damy znać.

Robert „Bucket” Hingley i The Toasters, przemierzający świat wzdłuż i wszerz, uraczyli – już pewien czas temu – swoich fanów nową siódemką (w kolorach zielonym i niebieskim), „House of Soul”. Singiel ten jest zapowiedzią albumu pt. „Life is a Part”. Co ciekawe „House of Soul” ma być pierwszym z serii singli The Toasters i Megalith Records, na stronie A umieszczane będą całkiem nowe studyjne utwory, natomiast na stronie B ekskluzywne piosenki spoza albumów oraz/lub remiksy.

Także The Pinstripes z Cincinnati w stanie Ohio, postanowił wzbogacić swoją dyskografię o siedmiocalówkę. Efektem jest „Chicago Connection” nagrane wraz z King Tonym, pochodzącym z Chicago DJ-em, producentem i muzykiem, członkiem The Drastics. Singiel ukazał się nakładem nowego wydawnictwa Roots High Power Records. Ciekawostką jest napis na okładce płyty, przyjrzyjcie się dokładnie.

W lutym 2012 r. w naszym serwisie można było przeczytać o – wtedy tylko cyfrowym – debiucie The Temperaments. 1 sierpnia ukaże się ich singiel na winylu. Znajdą się na nim 2 utwory – „Jankrow!” i „Faces Without Shadows”. Fragmentów obu można posłuchać na stronie wydawcy, Bluestone Records. Nakład: 500 sztuk.

Na koniec nowość z Ameryki Południowej, a konkretnie z Argentyny. W poprzednim miksie wspominaliśmy o pochodzącym z Buenos Aires Gigates Magneticos, także teraz trzeba o nich napisać. Wydawnictwo Una Isla Club wydało singiel, na którym znalazły się 2 utwory pochodzące z debiutanckiego albumu zespołu (tutaj możecie przeczytać naszą recenzję), „Shake your soul” i „Cuando Volvi Y Me Fui”.

A skoro już jesteśmy przy Gigantes Magneticos, obejrzyjcie klip do piosenki „Troublemaker”, który ukazał się na ich poprzedniej siedmiocalówce.

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *