Festiwale

St. Petersburg Ska-Jazz Review na festiwalu Reggaeland

6 i 7 lipca w Płocku na plaży nad Wisłą odbędzie się VII edycja Festiwalu Muzyki Korzennej REGGAELAND. Organizatorzy co pewien czas ujawniają kolejnych zaproszonych artystów. Wśród nich niewątpliwie, zwłaszcza dla czytelników rudemaker.pl, najjaśniejszym punktem jest rosyjski zespół St. Petersburg Ska-Jazz Review.

Kontynuuj czytanie ▾

Kilka zdań, celem przybliżenia zespołu.

St. Petersburg Ska-Jazz Review to znakomite, wirtuozerskie ska z wokalistką słynnej grupy LENINGRAD!

Występ Saint Petersburg Ska-Jazz Review na festiwalu REGGAELAND będzie pierwszą wizytą w Polsce tego kultowego dla fanów muzyki ska zespołu, w którym od 2010 roku śpiewa Julia Kogan, wokalistka słynnej rosyjskiej grupy Leningrad.

Grupę Saint Petersburg Ska-Jazz Review założyli w 2001 roku w Petersburgu muzycy Spitfire, słynnego rosyjskiego ska-punkowego bandu, we współpracy z członkami afro-karaibskiej grupy Markscheider Kunst. Początkowym założeniem muzyków było przygotowanie programu złożonego ze znanych jazzowych standardów i oryginalnych przebojów ska.

W 2002 roku ukazał się debiutancki album zespołu. Wkrótce po jego wydaniu do zespołu dołączyła amerykańska wokalistka – Jennifer Davis a zespół rozpoczął pracę nad kolejnym albumem „Too Good To Be True”, który ukazał się w 2004 roku. Płyta ukazała się w Rosji za sprawą wytwórni „Shnur’OK” należącej do Siergieja Sznurowa, lidera i wokalisty grupy Lenigrad.

Album został wydany również w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie za sprawą amerykańskiej wytwórni Megalith Records, specjalizującej się w muzyce ska. Na zachód Europy dotarła również pierwsza płyta St. Petersburg Ska-Jazz Review, wydana w 2005 roku przez niemiecką firmę Grover Records i poparta długą trasą koncertową po Niemczech i Szwajcarii.

Zespół nagrał także koncert CD / DVD „Live at Red Club” w grudniu 2006 r., a obecnie pracuje nad materiałem na nowy album.

St. Petersburg Ska-Jazz Review to zespół, który przekracza granice, zarówno te muzyczne jak i geograficzne, łącząc ze sobą wiele kontrastów: dynamiczne słodkie harmonie z polirytmią i ciężką gitarową jazdą, improwizację z orkiestrowymi aranżacjami, muzyczny Wschód z Zachodem, aby utworzyć energiczną i inspirującą mieszankę przekraczającą granice dyktowane przez muzyczne gatunki.

W roku 2008 Jennifer Davis opuściła zespół i wróciła do Stanów Zjednoczonych a niektórzy z członków zespołu postanowili zawiesić działalność zespołu.

Wiosną 2010 roku zespół Saint Petersburg Ska-Jazz Review został wskrzeszony z nowym repertuarem i nowym składem, w którym znaleźli się wszyscy muzycy grupy Markscheider Kunst, który stał się jednym z najbardziej znanych w Rosji i na Zachodzie przedstawicieli muzyki ska, latino, afro-beat. Nową wokalistką została Julia Kogan, nowa wokalistka kultowej rosyjskiej supergwiazdy, grupy Leningrad, śpiewająca w niej razem z Siergiejem Sznurowem!

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem w nowym składzie oraz planuje intensywną działalność koncertową. Ich występy są zawsze pełne energii i pozytywnych emocji!

Na Festiwalu REGGAELAND zagrają także:

GENTLEMAN & The Evolution band feat. Special guests

J-BOOG (USA)

SKARRA MUCCI (Jamajka)

KINGSTONE SOUND (Niemcy)

Karnet na Festiwal Reggaeland kosztuje jedynie 30 zł. W cenie jest pole namiotowe. Bilety można już kupować poprzez system ticketpro.

Do tej pory na festiwalu, oprócz całej plejady reprezentantów polskiej sceny, wystąpili m.in. Toots & The Maytals, Linton Kwesi Johnson, Apache Indian, Johnny Clarke, Israel Vibration i Easy Star All Stars.

facebook Festiwalu Muzyki Korzennej REGGAELAND
www.reggaeland.eu

źródło: materiały promocyjne organizatora

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *