Artyści

Tatsuyuki Hiyamuta opuścił TSPO

Jak można wyczytać z japońsko języcznej wersji strony TSPO, lub też (tak raczej łatwiej) rozlicznych internetowych tłumaczeń Tatsuyuki Hiyamuta (na zdjęciu), saksofon altowy, gitara a przede wszystkim naczelny showman Tokyo Ska Paradise Orchestra, ogłosił że opuszcza zespół.

Jako oficjalny powód podaje kontuzję stopy, której nabawił się w 1996 roku w Tajlandii podczas wypadku motocyklowego. Od tamtej pory przeszedł liczne operacje, jednak regularne trasy koncertowe z pewnością nie są w żaden sposób pomocne w długotrwałym procesie rehabilitacji.

Kontynuuj czytanie ▾


Jak powiedział w oficjalnym oświadczeniu:

Podczas gdy mój umysł parł naprzód moje ciało nie mogło za nim nadążyć. Z tego powodu nie byłem w stanie dać z siebie wszystkiego na koncertach i stałem się obciążeniem dla całego zespołu.

TSPO w związku z odejściem Hiyamuty nie planuje rozglądać się za jego zastępcą, Jak zgodnie zapowiedzieli będą koncertować w dziewięcioosobowym składzie. Zresztą próba szybkiej zmiany na jego stanowisku wydawałaby się być co najmniej nie na miejscu wobec faktu, że stanowi on trzon oryginalnego składu zespołu z lat 80.

Wobec tak jasnego przekazu pozostaje mieć tylko nadzieję, że to smutne rozstanie nie wpłynie znacząco na poziom muzyki serwowanej przez TSPO, a być może jeszcze kiedyś publiczności będzie dane zobaczyć ich na scenie w dziesiątkę, zgodnie zresztą z obietnicami Hiyamuty.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *