Koncerty

The Bartenders meet Dr. Ring Ding! Exclusive Ska Reggae Dancehall Show!

Już po raz trzeci stołeczna formacja ska-jazzowa The Bartenders połączy swe siły z Drem Ring Dingiem – gwiazdą muzyki ska/reggae/dancehall z Niemiec – by zagrać w Polsce wspólne koncerty pod szyldem The Bartenders meet Dr. Ring Ding. Tym razem pretekstem do spotkania muzyków piętnasty w dorobku Dra Ring Dinga album studyjny – „Piping hot” – który promowany będzie na koncertach.

Kontynuuj czytanie ▾

Dr. Ring Ding od niemal 20 lat gra na puzonie, śpiewa i komponuje sprawnie poruszając się po większości jamajskich (i nie tylko) styli. Nowa płyta to powrót do tradycyjnego ska, którym zajmuje się od początku swej kariery muzycznej, lecz wśród repertuaru koncertowego nie zabraknie też największych przebojów artysty spod znaku rocksteady, reggae i dancehall. Dr. Ring Ding znany jest również ze swego poczucia humoru i charyzmy, dzięki którym błyskawicznie zjednuje sobie każdą publiczność, a jego koncerty na długo zostają w pamięci.

Współpraca muzyków The Bartenders i Dra Ring Dinga rozpoczęła się od zaproszenia gwiazdy do zaśpiewania w utworze z debiutanckiego albumu Bartendersów. Wkrótce później zagrali pierwszy wspólny koncert, którego odbiór był jednogłośnie pozytywny [recenzja: t-mobile-music.pl/koncerty], i zaowocował spektakularnym występem na największym festiwalu muzyki reggae w Polsce – OSTRÓDA REGGAE FESTVAL 2012.

Stąd nie dziwi, że i tym razem Dr. Ring Ding postawił na sprawdzonych muzyków, którzy umiejętnościami oraz wyczuciem tradycyjnego jamajskiego pulsu wybitnie wyróżniają się na polskiej scenie. Nie jest z resztą pierwszym artystą, który docenił zespół. W ramach cyklu The Bartenders meet…, który organizują, wystąpili z takimi muzykami, jak Marika, Duże Pe, Robert Majewski, czy Daniel Broman z duńskiej grupy Babylove and the Van Dangos.

Z nadchodzącymi w dniach 13-16 grudnia bieżącego roku koncertami The Bartenders i Dr. Ring Ding prócz Warszawy (gdzie wystąpią w ramach czwartej edycji Warsaw Underground Festival) dotrą również do Sosnowca (+ Ziggie Piggie & Gabi Mystic i Dr Love), Wrocławia (+ Las Melinas) i Poznania (+ CT Tones).

Szczegóły śledźcie na:
www.facebook.com/thebartenderspl

www.ringding.de
www.facebook.com/DrRingDingSkaVaganzaPipingHot

Informacje o „Piping hot” – nadchodzącym albumie Dra Ring Dinga:
drringdingskavaganzapipinghot.webs.com

PATRONAT NAD KONCERTAMI OBJĘŁY:
rudemaker.pl
reggaenet.pl
positive-sounds.pl
rrr.com.pl
riddim.pl
independent.pl
fabrykazespolow.pl
owsiaknet.pl
radiorewers.pl
pokapoka.info.pl/

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *