Koncerty

The Offenders po raz kolejny w Polsce!

Po świetnym przyjęciu w Toruniu i Poznaniu rudeboys z Berlina wracają do Polski na dwa kolejne koncerty! Tym razem zagrają w dwóch dużych miastach, których nie udało się odwiedzić wcześniej, a mianowicie w Krakowie i Warszawie!

Kontynuuj czytanie ▾

The Offenders został założony w 2005 r. we Włoszech przez Valerio, wokalistę, gitarzystę oraz autora tekstów. Od 2009 r. zespół stacjonuje w Berlinie. Muzyka, którą grają to fuzja różnych gatunków od 2-tone ska, przez rocksteady i early reggae, po rockabilly i mod79. Przez cały okres swojej działalności The Offenders koncertował w takich krajach jak: Austria, Francja, Czechy, Słowacja, Serbia, Chorwacja, Węgry, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Hiszpania i wiele innych, ma również na koncie trasę po Chinach oraz koncerty na największych ska festiwalach, takich jak This is Ska, Force Attack, Mighty Sounds, Rudeboys Unity czy Dynamite.

Jednym z największych hitów The Offenders był „Hooligan Reggae”, który znalazł się na ich debiutanckim albumie (wydanym w 2007 r. przez mały niemiecki label Conehead Records). Sukces tej płyty zaowocował pierwszą trasą po Niemczech, a później także podpisaniem kontraktu z Grover Records, jedną z najbardziej znanych na świecie wytwórni ska.

W 2009 r., po sesji nagraniowej do „Action Reaction”, Valerio i perkusista Francesco „Checco” Mirabelli przenieśli się do Berlina. Tam do zespołu dołącza Alexander Paulsen aka Captain Elysium (organy Hammond / keyboard). W tym samym czasie The Offenders coraz częściej 2tone ska miksuje z punk77/power popem, i tak jest do tej pory. W 2011 r. nakładem Black Butcher Records ukazuje się trzeci album „Shots, Screams & Broken Dreams”, a rok później – tym razem dzięki Destiny Records – „Lucky Enough To Live”. Zespół ma także na koncie kilka epek i singli. Ostatni singiel, „Berlin Will Resist (Riot 87 In SO36)” promuje piąty album w dorobku The Offenders. „Generation Nowhere”, bo o nim mowa, miał premierę 17 stycznia tego roku (ukazał się na CD i limitowanym białym LP).

19 września – Kraków, OFF CeNtrum (w/ ASHPIPE, Cztery Kilo Obywatela)

20 września – Warszawa, Znośna Lekkość Bytu (w/ The Mugshots)

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *