Nagrania

The Oldians – Downtown Rock

Pod koniec 2011 r. kataloński zespół The Oldians wydał swój album pt. "Wandering Souls. 2 maja, nakładem japońskiego wydawnictwa P-Wine Records, ukazała się kompilacja "Island Jazz Sessions". Znalazło się na niej 20 utworów. Oprócz tych znanych z poprzednich albumów, było także kilka nowości.

Kontynuuj czytanie ▾

1. Crossroads
2. Talking Alone
3. Wandering Souls
4. Moonriver
5. Jay’s Mood
6. Blue Marbles
7. Deception (Misty)
8. Ilusions (You Make Me Feel Brand New)
9. The Fighter
10. One Way Ticket
11. Seduction (Speak Low)
12. Red Code
13. Slowly
14. Shalalala (Prisoner of Love)
15. Words On The Sand
16. Dippy
17. Sometimes
18. Failed Love Affairs
19. Smooth Taste
20. The Rich Life Of A Poor Man

I właśnie wspomnianych wyżej nowości dotyczy głównie ten news. The Oldians pokusili się bowiem o nagranie nowego, czwartego w swojej karierze, studyjnego albumu. Co ciekawe, zwłaszcza dla polskich fanów muzyki jamajskiej, jego wydawcą będzie szczecińskie wydawnictwo Jimmy Jazz Records.

Poniżej oficjalna zapowiedź:

Miło nam donieść, że już 6 czerwca będzie miała światową premierę najnowsza płyta katalońskiej formacji ska-jazz’owej THE OLDIANS. Album zatytułowany „Downtown Rock” wydany zostanie w wyniku współpracy Jimmy Jazz Records z hiszpańską wytwórnią Liquidator Music, przy czym Jimmy Jazz Records jest jedynym i wyłącznym wydawcą krążka w wersji CD, a nasi hiszpańscy partnerzy wzięli na siebie przyjemność wydania płyty w wersji winylowej. Obie wersje dostępne będą już wkrótce, ale już od dziś można zamawiać płytę w naszym sklepie. Zamówienia wysyłane będą w dniu premiery.

Niezorientowanym poniżej przybliżamy sylwetkę THE OLDIANS… których kolejne płyty pojawiają się tak regularnie, że można regulować zegarki. W roku 2013 pora na spotkanie pod nazwą „Downtown Rock”.

Kataloński zespół, który już udowodnił, że znakomicie łączy jazz i muzykę jamajską, wraca z nową płytą. I znów jego muzyczny kompas wyznacza kierunek na Jamajkę i lokuje studio KinkyLab na mapie rocksteady, ska i reggae.

Pod kierunkiem Javiera Garcii (znanego również jako JJ The Oldian, gitarzysty prowadzącego i producenta) od kilku lat Oldians są w stanie wydawać jeden album rocznie. I to, dodajmy, płyta po płycie, każda na swój sposób wyjątkowa!

Po pierwszym wydawnictwie o tytule „Old Secrets”, kolejny był album „Arts of Seduction” (pełen jazzowych standardów okraszonych jamajskimi smakami), następny LP to „Wandering Souls”, na którym nie zabrakło soulowych odniesień. Obecnie, na czwartym wydawnictwie, siedmioosobowy zespół z Katalonii, wraca z dawką nowych perełek, z wyraźnymi jamajskimi wpływami.

„Downtown Rock” jest następnym krokiem w karierze tego wyjątkowego bandu i dowodem na to, że nie wymyślając niczego nowego, grupa wypracowała smakowity sposób na odtwarzania jamajskich brzmień, silnie osadzonych w jazzowej tradycji.

Na „Downtown Rock” znalazło się 12 nowych piosenek, w pełni własnych, oryginalnych kompozycji i jest to najbardziej jamajskie wydawnictwo, jakie do tej pory The Oldians popełnili. Ostateczna lista utworów, pełna jest kawałków, które spokojnie wywróciłyby do góry nogami, każdy elegancki klub z lat 60-tych czy 70-tych. Wśród zestawu utworów można też jednak znaleźć momenty pełne głębi, utworów idealnych na rozstanie, nawet najbardziej rozrywające serce.

Utwory:
1. Red Code
2. Shalalala (Prisoner Of Love)
3. The Gunman
4. Words On The Sand
5. Jay’s Mood
6. Lil' Sista
7. Crossroads
8. Downtown Rock
9. Dippy
10. The White Cat
11. Dark Lane
12. The End Of The Days

www.facebook.com/theoldians
www.myspace.com/theoldians
www.liquidatormusic.com
www.jimmyjazz.pl

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *