Nagrania

The Slackers – My Bed Is A Boat

Wielokrotnie w różnych newsach wspominaliśmy o serwisach crowdfundingowych, dzięki którym zespoły, zarówno te początkujące, niezbyt znane, jak i te z wieloletnim stażem, o uznanej na świecie renomie, zbierają środki finansowe na różne przedsięwzięcia (nakręcenie klipu, nagranie i wydanie płyty itd.). Do tej drugiej grupy należy nowojorski The Slackers.

Kontynuuj czytanie ▾

W lipcu zespół rozpoczął kampanię w serwisie bigtun.es, w czasie której planował zebrać 20 tysięcy dolarów. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, bo zebrano ponad 31 tysięcy.

Pieniądze te zespół chciał przeznaczyć zarówno na wydanie nowych utworów, jak i ponowne wydanie (tym razem na winylu) starej płyty. Nowe utwory to te, które The Slackers nagrali w studio Victora Axelroda (znanego także jako Ticklah). Zespół nagrał wówczas 6 utworów, w tym 1 cover. Całość zatytułowano „My Bed Is A Boat”.

Utwory:
1. Stereo On
2. My Bed Is A Boat
3. For The Money
4. Money Dub
5. Hit Me, Kiss Me
6. Top Floor Bottom Buzzer
7. Stereo Dub

Epka najpierw ukazała się na CD w limitowanym nakładzie dzięki wytwórni Whatevski Records. We wrześniu japońska wytwórnia Ska In The World wydała ją na CD oraz LP. Dodatkowo wydała także siódemkę z tytułowym utworem.

Drugą częścią letniej kampanii The Slackers było wydanie reedycji „Wasted Days”, albumu który pierwotnie ukazał się w 2001 r. nakładem Hellcat Records na CD i LP. Sęk w tym, że na obu nośnikach umieszczono własciwie inne zestawy utworów. Teraz zespół chce wszystko zebrać w jednym miejscu, na podwójnym LP.

Kolejną częścią kampanii jest… książka. Książka z wszystkimi tekstami piosenek Slackersów, od 1991 r. do chwili obecnej.

Do jeszcze nie wszystko! W opisie kampanii była mowa również o koncertowym DVD, a także – i to największe ciekawostki – unikatowy winyl (tzn. ty wybierasz, jakie piosenki znajda się na poszczególnych stronach) oraz nagranie przez The Slackers twojego utworu. Cytujemy tekst w oryginale:

In addition, as a special offer, you can have the Slackers record your tune! If you have a song and a want to hear what it sounds like with the Slackers singing it, the slackers playing it….send it our way as a demo, or a chart, and we’ll get to work. Our only stipulation is in the terms of use. You have to keep it free for the world to hear. Share it all you want, anywhere, you just can’t sell it..

Co wy na to?

30 października zespół zaczyna niemal miesięczną europejską trasę promującą tę epkę. Zawitają do Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii Niemiec, Austrii i Belgii.

www.theslackers.com
www.facebook.com/theslackers

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *