Nagrania

The Synki – Demo 2013

Rozkręca się ten nasz mały polski ska światek. Najpierw debiutancki album Panny Marzeny i Bizonów, niedawno pierwsza pełnometrażowa płyta The Bartenders, a teraz demo zespołu The Synki.

Kontynuuj czytanie ▾

The Synki to zespół pochodzący z Trzcianki w województwie wielkopolskim. Pierwszy skład działalność rozpoczął w październiku 2008 r., wtedy członkowie byli jeszcze uczniami pierwszej klasy trzcianeckiego liceum ogólnokształcącego. W 2010 r. The Synki – jak sami piszą – wyruszyli na podbój wysp brytyjskich.

Na zaproszenie Berwick-upon-Tweed (Anglia) i dzięki pomocy innych, którzy w nas uwierzyli, spędziliśmy tam kilka ciepłych, wakacyjnych dni, nagrywając singiel „Ska Ska”. W tzw. międzyczasie, zaczęły pojawiać się koncerty na terenie Wielkopolski. Niestety, a może stety, skończyły się czasy licealne i zaczęły czasy studenckie. Nasze losy, trochę się poplątały, priorytety pozmieniały, skład nam się pomniejszył – straciliśmy perkusistę i przez ponad rok, niestety, nie graliśmy żadnych prób, ni koncertów… To był okres, z którego żadne z Nas, nie jest, w najmniejszym stopniu zadowolone, wręcz przeciwnie.

Nadszedł jednak rok 2012, zespół ponownie ruszył z kopyta. Do zespołu przyszli nowi ludzie. Obecnie w skład The Synków wchodzi 9 osób: Magda Czupak (wokal), Katarzyna Dutkiewicz (saksofon), Jędrzej Barczak (gitara), Marcin Balcerek (bas), Bartosz Czapliński (gitara), Łukasz Jankowski (perkusja), Przemek Borowik (klawisze), Damian Dąbrowski (trąbka), Karol Rodzik (trąbka, saksofon). Zaczęły się także – podobno całkiem owocne – próby i koncerty oraz praca nad debiutancką epką.

Demo powstało w kwietniu tego roku w Black Cat Studio w Poznaniu. Jest to drugie wejście The Synków do studio, pierwsze było przy okazji nagrywania „Ska Ska”. Na epce znalazły się 3 utwory: „Przezroczystość”, „Motyl” i „Marzeń drzwi”. Możecie ich posłuchać na youtube, mam nadzieję, że w najbliższym czasie także na jakiejś płycie. THE SYNKI – zapamiętajcie tę nazwę! Jeszcze o nich usłyszymy.

facebook
myspace

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *