Miejsca i organizacje

Wiedeński Ost Klub przechodzi do historii.

Klub, będący od wielu lat główną siedzibą cyklicznej imprezy odbywającej się pod hasłem Skanking Night, w ramach której występowały największe i te trochę mniej znane gwiazdy muzyki ska, zmienia profil swojej działalności.

Kontynuuj czytanie ▾

Na skutek protestów nowych lokatorów budynku oraz nieprzychylności władz miasta, od 30 października br. klub musi zaprzestać organizowania żywych koncertów. Od tego dnia stanie się winoteką, dodatkowo oferującą kuchnię tworzoną w oparciu o produkty regionalne.

Skanking Night żegna się z klubem dwoma koncertami. Już 19 września swoją wiedeńską premierę będzie miała nowa płyta The Upsessions, zatytułowana „Shake it!”. Skład uzupełni miejscowy Announced Revolution. Ostateczne pożegnanie z Ost Klubem nastąpi 26 października. Zagrają wtedy The Aggrolites.

Ale Clemens, pomysłodawca i organizator Skanking Night, póki co nie poddaje się. Już od jakiegoś czasu imprezy taneczne z cyklu Boss Sounds znalazły swoje miejsce w położonym niedaleko Ost Klubu – Otto Wagner Pavillon. Niektóre koncerty grane są w klubie Aera. Nowym miejscem na wiedeńskiej mapie koncertowej staje się klub Soul Veranda, Althanstraße 12. Tam, 10 października, spotkają się na scenie brytyjski Heavyball i kanadyjski The Beatdown. Miejmy nadzieję, że Clemensowi zapał nie minie, znajdzie nowe, stałe miejsce na swoje imprezy, które jeszcze przez wiele lat będą cieszyć miłośników różnych odmian ska.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *