Artyści

Zmarł Bunny Rugs z Third World

Wczoraj w szpitalu w Stanach Zjednoczonych (Jamaica Observer podaje, że w Miami, natomiast Jamaica Gleaner - Orlando na Florydzie) zmarł William "Bunny Rugs" Clarke, wokalista Third World. Bunny Rugs chorował na raka, od pewnego czasu przebywał na oddziale intensywnej terapii. W czwartek skończyłby 66 lat.

Kontynuuj czytanie ▾

William „Bunny Rugs” Clarke, znany także jako Bunny Scott, urodził się
w Mandeville, a wychował w Kingston. Swoją muzyczną karierę zaczynał w Charlie Hackett and the Souvenirs, zespole grającym w Kitty Club na Maxfield Avenueod. W latach 1970–1972 był członkiem Inner Cirlcle. Udzielał się także – w czasie, gdy mieszkał w USA oraz po powrocie na Jamajkę – w Hugh Hendricks and the Buccaneers, Bluegrass Experience oraz duecie Bunny & Ricky (wraz z Ricky Grantem, siostrzeńcem Leslie Konga).

W 1975., jako Bunny Scott, wydał swój pierwszy solowy album „To Love Somebody”. W 1976 r. został wokalistą Third World, zastąpił na tym stanowisku Miltona Hamiltona. Brał udział w nagrywaniu wszystkich – poza debiutanckim – albumów grupy. W sumie, wraz z solowymi płytami (ostatnia to „Time” wydana w 2012 r.) oraz tymi nagranymi z Third World, jego dyskografia liczy ponad 20 krążków.

W zeszłym roku Third World, obchodzący wówczas swoje 40-lecie, zagrał na Przystanku Woodstock, jednak Bunny Rugs nie wziął udziału w jubileuszowej trasie (która oprócz Polski obejmowała także Belgię, Francję i Niemcy). Wokaliście będącemu pod ścisłym nadzorem lekarzy odradzono lot transatlantycki. Na koncertach zastąpił go AJ Brown.

W 2010 r. Third World z Bunny Rugsem zagrał na płockim festiwalu Reggaeland.

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *