Pożegnanie

Zmarł jamajski wokalista Floyd Lloyd

6 listopada w szpitalu St. Ann’s Bay na Jamajce zmarł muzyk, autor piosenek i wokalista ska i reggae Floyd Lloyd . Miał 70 lat. Przedstawiciel artysty powiedział portalowi Urban Islandz, że Lloyd chorował od pewnego czasu, jednak nie upubliczniał tego, więc wiadomość o jego śmierci może być dla fanów szokiem.  

Kontynuuj czytanie ▾

Floyd Lloyd urodził się jako Lloyd Seivright w St. Ann na Jamajce 3 czerwca 1948. Najbardziej znany był z singli Jah Jah Why, Sweet LadySoulful Lover oraz z klasycznego albumu Floyd Lloyd and the Potato 5 meet Laurel Aitken released wydanego w 1987 przez Gaz’s Rockin' Records (wytwórnię założoną przez Gaza Mayalla z The Trojans).

Jak można przeczytać na świetnym blogu The Duff Guide to Ska: od wczesnych lat 70. do połowy pierwszej dekady XXI wieku Lloyd, oprócz 10 albumów z własnymi piosenkami (które nagrał i wydał we własnej wytwórni Tropic), napisał piosenki wykonywane przez The Mighty Diamonds i Ernesta Ranglina. Lloyd założył także Tropic Entertainment, Ltd. – firmę wydawniczą, mającą w swoim katalogu ponad 500 utworów, w tym skomponowane przez Justina Hindsa, Ernesta Ranglina i Leonarda Hibberta.

 

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *