Artyści

Zmarł Ossie Hibbert

1 lipca w Nowym Jorku zmarł Oswald "Ossie" Hibbert, jamajski klawiszowiec, producent i inżynier dźwięku. Jak dowiedziała się gazeta "Jamaica Observer", Oswald Hibbert wybrał się, razem z Chrisem Chinem z VP Records, na koncert Grooving in the Park, w ramach którego zagrali Jimmy Cliff, Gladys Knight i Berres Hammond, w brooklińskim Roy Wilkinson Park. Wracając do swego domu na Long Island dostał ataku sercu, w wyniku którego zmarł. Miał 62 lata.

Kontynuuj czytanie ▾

Na scenie muzycznej Hibbert, znany także jako Ossie Bongo, zaczął być aktywny w połowie 1970 r., pracując jako klawiszowiec z The Professionals, The Aggrovators i The Revolutionaries, zagrał na kilkudziesięciu albumach takich artystów, jak Linval Thompson, Johnny Clarke, Gregory Isaacs czy Delroy Wilson. Pod koniec lat 70. zaczął pracować w Channel One Studios jako producent innych artystów. Wyprodukował m.in. „Mr. Isaacs” Gregory’ego Isaacsa, „Cocaine In My Brain” Dillingera i „OK Fred” Errola Dunkleya. W latach 80. założył własną firmę Ossie Hibbert Productionsi pracował m.in z Carlene Davis i Patem Kelly.

„Ossie” Hibbert miał na koncie 2 solowe albumy: „Crueshal Dub” (1976 r.) „Satisfaction in Dub” nagrany wraz z The Revolutionaries (1978 r.).

źródło: www.jamaicaobserver.com

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *