Festiwale

Znamy już cały skład tegorocznego Reggae Day Festival

4 czerwca na Miejskim Stadionie "Arena Częstochowa" odbędzie się III edycja festiwalu Reggae Day. Gwiazdą będzie Errol "Organs" Anderson wraz z zespołem Trenchtown Experience. Errol jest muzykiem, producentem, kompozytorem oraz autorem tekstów. Współpracował z takimi artystami jak Anthony B, Capleton czy Ziggy Marley and the Melody Makers. Jak informuje unitedreggae.com Errol Organs & The Trenchtown Experience w czasie swojej europejskiej trasy odwiedzą Polskę 2 razy. Oprócz Częstochowy zawitają także do Sopotu (a nie do Gdańska, jak podano na stronie) na VII Festiwal Kultur Świata.

Kontynuuj czytanie ▾


Warto wspomnieć, że Errola i Trenchtown Experience na scenie będzie wspierał Leroy „Horsemouth” Wallace, legendarny jamajski perkusista. Horsemouth przez kilka lat pracował w Studio One, był także (w połowie lat 70.) członkiem The Skatalites. Współpracował m.in. z takim artystami jak Burning Spear, Gregory Isaacs i The Gladiators.

Na festiwalu zagrają także Habakuk, Marika, Bob One, Bas Tajpan, StarGuardMuffin i Skangur. Imprezę swoim występem otworzy JaHoo – zwycięzca przeglądu do Reggae Day Festival, który odbył się 15 kwietnia w częstochowskim klubie Teatr From Poland.

Bilety na III edycję Reggae Day będą dostępne na początku maja. Ich cena w przedsprzedaży wyniesie 35 zł, natomiast w dniu imprezy 50 zł.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *