Filmy

Brooklyn Rocksteady

Dni takie jak dziś to zawsze prawdziwe święto dla każdego fana klasycznych jamajskich brzmień. W tym przypadku mowa o światowej premierze filmu Samuela Gursky'ego, "Brooklyn Rocksteady". Jak sam tytuł wskazuje, autor wziął na tapet brooklińską scenę ska/rocksteady i jej rozwój od roku '81 aż do teraz.

Kontynuuj czytanie ▾

Podczas dwóch i pół roku wytężonych prac zdołał przeprowadzić wywiady z dziesiątkami muzyków i umiejętnie przedstawić je widzom w formie zgrabnie zmontowanej opowieści muzyczno-historycznej. Nie brak tu wspomnień o trudnych początkach, spektakularnych wzlotów i niespodziewanych upadków, entuzjastycznych planów na przyszłość, czy soczystych anegdotek. Mnóstwo znanych nazwisk, ciekawych i mało znanych wątków, a przede wszystkim rzetelnie opowiedziana historia kwitnącej dziś sceny.

Prace nad filmem zaczęły się od kampanii w popularnym serwisie crowdfoundingowym Kickstarter, dzięki której udało się zebrać na dobry początek trzy tysiące dolarów. Ostateczny koszt całej produkcji znacząco przekroczył początkowy budżet i rozrósł się o dodatkowe pięć tysięcy. Dziś ostateczny efekt twórczych działań dostępny jest za darmo do obejrzenia w internecie w serwisach Youtube i Vimeo. Samuel Gursky gorąco namawia do udostępniania jego dzieła, gdzie to tylko możliwe i dobrowolnego przekazywania dotacji przez stronę vimeo lub paypal. Na stronie brooklynrocksteady.com można też nabyć fizyczną kopię filmu, jego soundtrack z 21 utworami lub pamiątkową koszulkę.

Polecamy i zapraszamy do oglądania!

KategorieFilmy Kultura

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *