Konkursy i nagrody

„Czwórkowa karta” dla Roots Rockets

Znamy już wyniki pierwszego etapu Czwórka Reggae Contest. Głosami publiczności "czwórkową kartę" w pierwszym etapie tegorocznego konkursu zdobył zdobył zespół Roots Rockets. W nagrodę wystąpi podczas Ostróda Reggae Festival 10 sierpnia na Red Stage. W głosowaniu wzięło udział ponad 4500 osób, a Roots Rockets zdobyli poparcie 924 fanów – aż 20% wszystkich głosów.

Kontynuuj czytanie ▾

W drugim etapie konkursu komisja kwalifikacyjna Positive Music Promotion w składzie: Piotr „Piter” Kolaj – dyrektor i producent festiwalu, Oliwia „Lili” Musiatowicz – production manager, Mirosław „Maken” Dzięciołowski – booking manager, Michał „Ława” Ławniczak – manager konkursu oraz Paweł „Pablo27” Szewczukiewicz do 24 czerwca z 33 zgłoszonych zespołów wybierze cztery kolejne, które wystąpią w finale. Ta piątka walczyć będzie o atrakcyjne nagrody, m.in. rejestrację koncertu w Czwórce oraz gwarantowane występy na 4 polskich festiwalach reggae w 2014 roku (szerzej pisaliśmy o tym na początku czerwca).

Przypomnijmy, że wśród zgłoszonych zespołów są m.in. CT-Tones, The Stylacja oraz aYarise.

Słów kilka o zwycięzcy. Roots Rockets powstali jesienią 2010 roku w Andrychowie. Zespół został założony przez wokalistę Beniamina Sobańca i początkowo występował pod nazwą Tybet. Ich muzyka to mieszanka roots reggae i ska. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zmieniał się wielokrotnie. Sytuacja ustabilizowała się dopiero w kwietniu 2012 roku, gdy kończyli pracę nad debiutancką płytą. Jej nagranie było nagrodą zdobytą przez nich jesienią 2011 roku na nowosądeckim Festiwalu Treffowisko. Album został zarejestrowany w „Pozytywnym Studio” pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka (Sharpi Band). Zespół koncertował w klubach, supportując m.in. Izrael, Maleo Reggae Rockers, Luxtorpedę czy Jamala. W czerwcu 2012 Roots Rockets zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy. Lider zespołu Beniamin został zaproszony przez Sławomira Gołaszewskiego do nagrania piosenki „Każda chwila”, skomponowanej przez DJ Feel-X’a i umieszczonej w audiobooku książki „Reggae Rastafari”. Debiutancka płyta Roots Rockets „RRewolucja” ukazała się wiosną 2013 roku nakładem Zima Records.

www.facebook.com/rootsrocketspl
myspace.com/rootsrockets
www.facebook.com/Ostrodareggaefestival
www.ostrodareggae.com

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *