Trasa koncertowa

Las Melinas i ich BIMBRY TOUR

W 2010 r. w Trzebielu/Żarach powstał pewien zespół poszukiwaczy. Poszukiwaczy idealnego bimbru. Do tej pory nagrał dwie świetne płyty i zagrał ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą. Jednak wciąż poszukuje i jest już podobno bardzo blisko. W lutym tenże zespół ruszy w minitrasę o nazwie, a jakże!, "Bimbry Tour".

Kontynuuj czytanie ▾

Zespołem tym jest, rzecz jasna, Las Melinas. Zespół ma na koncie dwa wydane własnym sumptem albumy: „The Best Of 2008​-​2011″ z 2011 r. i „Ska’la powagi” z 2014 r. Sami mówią o sobie, że są orkiestrą prezentującą muzykę ska z elementami rock’n’rolla i swingu. I robią to tak, że miasto płonie. A następnego dnia jedząc śniadanie ostatni utwór wczorajszego wieczoru jeszcze będziecie słyszeli w uszach. Od rana do wieczora, od wieczora do rana. 

Ostatnio miałem ich okazję widzieć na Gdańsk Ska Jamboree w 2017 r. i wierzcie lub nie, ale to było coś świetnego. To zespół zdecydowanie koncertowy!

W czasie swojej mini-trasy koncertowej zespół odwiedzi 5 miast: Żagań, Katowice (zagrają tu po raz pierwszy), Warszawę, Gdańsk i Olsztyn. W gdańsku będą dzielić scenę z 3City Stompers, w Żaganiu natomiast z zielonogórskim Grunbergiem. Klikając w plakaty przejdziecie do facebookowych wydarzeń.

Zanim zacznie się „Bimbry Tour”, Las Melinas – wraz z Grunberg – zagra 9 lutego koncert charytatywny w gubińskim pubie Suchy. Cała kwota zebrana na koncercie zostanie przeznaczona dla rodziny Kamila Wijatkowskiego, który w zeszłym roku zginął w wypadku samochodowym.

 

22.02.2019, Katowice, klub Faust

23.02.2019, Warszawa, PraCoVnia Art-Club

2.03.2019, Żagań, Klub Elektrownia

29.03.2019, Gdańsk, klub Paszcza Lwa

30.03.2019, Olsztyn, Carpenter Inn Irish Pub

Dyskusja (2 replies)

  1. W Katowicach może nie grali, ale w Chorzowie w Leśniczówce 24 marca grali z nami (3CITY Stompers) i z punkowym składem Czterdzieści Jeden Dwieście. A to prawie jak Katowice 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *