Festiwale

Madness Festival vol. II

Będzie to druga edycja festiwalu pod nazwą MADNESS FESTIVAL.
Ideą festiwalu jest promocja młodych zespołów, które będą mogły pokazać się
szerszej publiczności u boku gwiazd z polski jak i za granicy. Tegoroczny festiwal będzie trwał dwa dni i wystąpi na nim dziesięć zespołów z czołówki polskiej sceny niezależnej, jak i młodych ambitnych zespołów, które mogą się pokazać szerszej publiczności.

Kontynuuj czytanie ▾


W odróżnieniu od zeszłorocznej edycji. Na Madness festival znajdzie się również coś dla miłośników wszelako pojętego rock’n’rolla i punka.
Na tegorocznej imprezie będziemy bawić się przy klimatach Ska,Reggae, Rocksteady, Punk, Rock’N’Roll, Psychobilly, Rockabilly. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapowiada się dwa dni świetnej zabawy!

BILETY/KARNETY:
Piątek 9.pażdziernika.2009 – 25zł (przedsprzedaż prowadzona do 8.10.2009) / 30 zł w dniu koncertu
Sobota 10 października.2009 – 25zł (przedsprzedaż prowadzona do 9.10.2009) / 30zł w dniu koncertu

Karnet na 2 dni – 45zł dostępny tylko w przedsprzedaży, ważny z wpisanym imieniem i nazwiskiem i przy okazaniu dowodu osobistego
Wstęp do klubu mają tylko osoby PEŁNOLETNIE

Rezerwacja biletów/karnetów dla osób z poza wroc., sprawy organizacyjne – mail to:

madness.wroclaw@gmail.com

Miejsca dystrybucji biletów :
Klub Muzyczny Madness ul. Hubska 6 Wrocław
ROCKY ( stoisko muzyczne )Rynek ( Feniks IVp.) Wrocław

W dzień pierwszy festivalu (09.10.2009.r.Otwarcie bram godz. 18.00. stert 19.00.) zagrają :

VESPA to jeden z pierwszych zespołów, które podjęły się straceńczej misji przeszczepiania na nadwiślański grunt rytmów ska. Vespa to po włosku osa; to także nazwa kultowego wśród modsów i skinheadów skutera. Debiutowali w 1995 roku, w 1997 nakładem nieistniejącej już wytwórni QQRYQ ukazała się debiutancka kaseta „Vespa”. Jeden z pierwszych polskich materiałów utrzymanych w stylistyce ska spotkał się z doskonałym przyjęciem amatorów tego gatunku. Na kasecie znalazły się bezpretensjonalne i żywiołowe piosenki wykonane przez przepisowy skład ska z sekcją dętą na czele. Przez kolejne lata Vespa intensywnie koncertowała, zmieniała skład i zawieszała co jakiś czas działalność. W 2003 Jimmy Jazz Records wydało drugą płytę zespołu – „Bujaj się”. Tym albumem Vespa pokazała, że nie stoi w miejscu: pojawiły się wyraźne odwołania do klasyki gatunku i jazzujące aranżacje sekcji dętej. Po raz pierwszy Osa sięgnęła do swingu, który zgrabnie połączyła z pulsacją ska. Efektem tego mariażu była piosenka „To miasto”, do dziś jedna z popularniejszych w repertuarze Vespy. W czerwcu 2007 zespół własnym sumptem wydał singiel „Gorące lato w mieście/Nie kłam”, który był zapowiedzią nowej płyty. W listopadzie 2007, już jako Showbiz Monstaz Records, Vespa hucznie świętowała premierę albumu „Potwór”. 3. materiał zespołu to kolejny krok w stronę swego stylu – połączenia jamajskiej pulsacji ska i rocksteady z amerykańskim „swing revivalem”. Na „Potworze” nie zabrakło utworów instrumentalnych (m.in. interpretacja „Equinox” J. Coltrane’a), pojawiły się też wyraźne odwołania do klasyki ska: „Nie kłam” (czyli „Please, stop your lying” Errola Dunkley’a) i „Rub up, push up” (Justin Hinds). Tekstowo zespół z dowcipem mówi o relacjach damsko-męskich i życiu w miejskiej dżungli, innym razem opowiada filmowe historie o kobietach-morderczyniach, wilkołakach czy gigantycznych osach. Okładkę albumu zaprojektował i narysował Bartosz Minkiewicz, współtwórca popularnej serii komiksowej „Wilq Superbohater”. Na początku lutego 2008 Vespa występem w studio koncertowym S1 Polskiego Radia Szczecin rozpoczęła „Potwór Tour 2008-3000” – trasę koncertową, która odwiedziła 30 miast w Polsce i Niemczech. Wtedy też premierę miał drugi singiel z „Potwora” – „I was a teenage werewolf”, do którego powstał teledysk-hołd dla niskobudżetowych horrorów. W listopadzie 2008 Showbiz Monstaz Records wydała debiutancki materiał Vespy po raz pierwszy na cd, z tej też okazji zespół zagrał specjalną trasę „Rimemba de dejs?”. Na połowę 2009 grupa zapowiada czwarty już w swej dyskografii album, roboczo zatytułowany „Starsi, grubsi, bogatsi”.

Skład:
Alicja – sax & sex, wokalizy
Maciek (aka Panty Kisiel Maker) – gitara, zarost, wokalizy, ruch sceniczny, twarz Bosmana 2004-2008
Porek – trąbka, rechot, nos, mantra, ruch sceniczny
Krzaq (aka Dr.Acula aka RasMan) – bas, obciach, wieśniactwo, wokalizy, ruch sceniczny
Grochu (aka Król Lew) – bębny, królewskie pochodzie, wabik na starsze panie
Kolumb – klapy, klawisze, ruch sceniczny, szczerba
www.vespa.odra1300.org
www.myspace.com/vespaska

StarGuardMuffin to brzeski zespół złożony z ludzi młodych i pełnych zapału. Energiczne utwory pomieszane z prawdziwą pasją i miłością do muzyki rewelacyjnie sprawdzają się na koncertach. Pozytywne wibracje udzielają się słuchaczom zarówno w klubie, jak i na plenerach dla kilkutysięcznej publiczności.

Zespół powstał w kwietniu 2008 roku, a zadebiutował miesiąc później supportując EastWest Rockers. Ciepłe przyjęcie przez publiczność rozpoczęło serię owocnych koncertów na scenach południowej Polski. Zapał i energia młodych muzyków zostały docenione również na prestiżowych festiwalach: Rock Reggae Festiwal Support, Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych oraz na Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych w Grodkowie, Slot art Festiwal, Festiwalu Fama. Po jednym z sukcesów zespół został zaproszony do Telewizji Silesia (program Backstage), gdzie na żywo zaprezentował akustyczne aranżacje swoich utworów oraz udzielił krótkiego wywiadu.

Skład:
Kamil Bednarek – wokal
Szymon Chudy – gitara
Radek Szyszkowski – klawisze
Jakub Wojciechowski – gitara basowa
Maciej Pilarz – perkusja

Osiągnięcia:
– I miejsce na Rock Reggae Festiwal Support w Brzeszczach
– wyróżnienie na Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych w Grodkowie
– I miejsce na Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych
– I miejsce na Wrocławskich Festiwalu FAMA
– I miejsce na Dniach Młodzieży w Dobrym Mieście

WERSJA DE LUX to 9-cio osobowy zespół z Gdyni grający muzykę ska z domieszką rock’n’rolla, swingu czy reggae.
Zespół powstał w 2004 roku, zagrał do tej pory kilkadziesiąt koncertów u boku takich zespołów jak : Westbound Train(USA), The Valkyrians(FIN), The Liptones(SWE), Akurat,
Sidney Polak, Vespa czy Skankan.
Utwory wykonawcy znalazły się na składance 'Tribute to Partia' (występ w Radiu Bis na rozdaniu nagrod Bisery 2005) oraz na płytach dołączonych do czasopism : 'Garaż' oraz
‘Dead Press’. Zespół wydał dwie płyty demo a we wrześniu 2008 wyszła ich debiutancka płyta nagrana dla wytworni Burning Chords.
Skład zespołu :
Agnieszka Dziewit – wokal
Leszek Felczak – gitara
Marek Barański – bas
Hubert Kapturski – perkusja
Tomasz Dzikowski – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Krzyżankowskii – saksofon tenorowy
Michał Bojanowski – saksofon altowy
Piotr Czekański – trąbka
Andrzej Wróblewski – saksofon tenorowy

Las Melinas Formacja Skankerska, Żary-Trzebiel-Orneta działająca od 2008 roku. Serwujemy wam SKA, reggae oraz swing. Strona www.myspace.com/lasmelinas . Jak dotąd kilka udanych gigów raczej w rodzimych stronach, a więc MADNESS FESTIVAL 2009 VOL II będzie to niejako debiut na ogólnopolskiej scenie SKA. We wrześniu zagramy na Festiwalu Sztuk Wyzwolonych w Lubsku u boku takich kapel jak MoskovSKAya, Yellow Cap. Wiecej informacji na ten temat na stronie: www.myspace.com/zadrakoncert

Comitiva Armata
Kapela powstała w 2007 roku, kiedy to Walek i Dżony zajarani szeroko
pojętym punk rockiem postanowili zacząć robić swoją muzykę w tych
klimatach. Rozpoczęły się próby, tworzenie kawałków i poszukiwania
odpowiedniego perkusisty. Po roku czas skład ustabilizował się z Lepszym
na bębnach. Od tego czasu Comitiva Armata intensywnie gra próby,
szlifuje materiał i tworzy nowe kawałki by w maju 2009 zagrać swój
pierwszy gig w Świdnicy. Muzyka Comitivy to szybki punk nawiązujący
zarówno do dokonań klasyków punk rocka i street punka, jak i kapel
hardcore punkowych.

www.myspace.com/comitivaarmata

W dzień drugi festivalu (10.10.2009.r. Otwarcie bram godz. 18.00. stert 19.00.) zagrają :

Podwórkowi Chuligani
Zespół powstał w 1997 roku w Płocku. W 1999 roku grupa wydała debiutancką płytę „Powrót na ulicę”. W późniejszym okresie grupa koncertowała, m.in. na Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Krakowie, międzynarodowym festiwalu muzyki ska RoSlau (m.in. obok Bad Manners). W 2000 muzycy wydali drugą płytę „Ciężko jest”. Wkrótce potem zawiesili działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła w końcu 2005 roku. Pierwszy koncert po długiej przerwie zagrali 18 lutego w Płockim klubie Forma. W grudniu 2008 Podwórkowi podjęli kolejna próbę reaktywacji w pierwotnym składzie, co z tego wyniknie? – Przekonamy się już niedługo…..

Zespół Podwórkowi Chuligani to :

Robert „Franek” Wudarski vocal / lyrics

Artur Kania bass / vocal

Filip „Filet” Grodzicki guitar/ vocal

Maciej „Gilun” Grzelak keboard/vocal

Dorota „docia ce” Cieślik saxofon/vocal

Łukasz „Jojo” Nagiewicz saxofon/vocal

Adam „Duken” Przemyłski drums

NONSENS
Zespół powstał w 1990 r we Wrocławiu jako sztandarowa kapela załoganckiej ekipy „Grusza”. Początkowo działał pod nazwa „Siła Strachu”, która zmieniono w 1995 r. na NONSENS. Zmiana nazwy spowodowana była kilkoma czynnikami, z których najważniejsze to odejście z kapeli jednego z założycieli – wokalisty Szadoka oraz dołączenie do zespołu Baski. Punk rockowy kwartet z Wrocławia prezentuje szybki, ostry a zarazem melodyjny punk z żeńskim wokalem i życiowymi tekstami Baski. Przez te wszystkie lata Nonsens wydal 3 kasety i 2 płyty CD, kilka piosenek ukazało się na składniach. Zagrał tez dożo koncertów w kraju jak również w Czechach oraz Niemczech. Ostatnia płyta zespołu nosi nazwę „Oswoić Oczy ” i ukazała się w 2006 roku przy współpracy wydawnictwa Pasażer.

www.myspace.com/nonsensband

De Tazsos
Mocna dawka energicznego rock`n`rolla z Warszawy. Muzyka na pograniczu rockabilly / psychobilly / punk, jest znana każdemu odbiorcy tych gatunków w Polsce i nie tylko. Kapela powstała w 2000 roku, jednak na szersze wody wypłynęła w 2003 roku przy okazji pierwszego większego koncertu. Cykliczna impreza „Psychobilly Night IV” to doskonały chrzest bojowy, który zespół przeszedł bardzo pomyślnie. Zagrali obok takich kapel jak Robotix, Kathy X i Mad Hades. Po nagraniu pierwszego profesjonalnego dema w 2004 roku, utwór „Ludzie Koty” trafia na składankę „Psycho Attack Over Poland” wydaną przez Jimmy Jazz Records. De Tazsos grali póżniej z takimi gwiazdami muzyki psychobilly/rockabilly jak : Jet-Sons, Obibok, rosyjska Meantraitor, Kings Of Nuthin', Nasty Habits, Hormonas , Thee Suspenders (ex-Slapping Suspenders) oraz The Kolt.
Warszawski trio odwiedza nasz klub po raz drugi. Zapowiada się porządna dawka rock`n`rolla w doskonałym wykonaniu.

www.myspace.com/tazsos

The Freaks
Szczeciński zespół powstał w 2005roku, jednak o poważnym starcie na scenie punk-rockowej można uznać marzec 2006, kiedy to skład zespołu przestał się zmieniać. Kapela odniosła wtedy swój pierwszy sukces. Podczas przeglądu na Słowacji zajęli II miejsce (Rewelacyjny wynik, jak na tak młodą kapelę). Niewiele później The Freaks zaczyna swoje poważne koncerty ze znanymi kapelami polskiej sceny punkowej (Zabrzu z zaprzyjaźnionym Junkersem, Zbeerem, WSC i Skunxem, oraz w Szczecinie z The Cuffs i Anti Dreadem- obydwa w Czerwcu 2006. o nagraniu demówki (lato 2006) w Grudniu (2006) wychodzimy na składance Olifanta „Świeża Krew”. Od tego czasu kapela została wpisana na stałe w historie polskiego punk-rocka . 2007 dzięki uprzejmości Burning Chords Records Ukazuje się debiutancki album. pod tytułem „77 w skali Beauforta” Zespół działa nadal. Koncertuje i tworzy nowy materiał na kolejną płytę

Zespół gra w składzie :

Zwierzak – wokal
Maks(Junkers`77) – gitara
Zenhead (Junkers`77) – bas
Daniel – gary

www.myspace.com/freaksthe

DUPA ZBITA
Młodzi punkowy z Oławy zagrają w Madness po raz drugi. Mają za sobą kilka koncertów w Oławie, Wrocławiu, Poznaniu. Mimo młodego wieku, i krótkiego staży na scenie punk-rockowej, wciąż nabierają nowych doświadczeń i zyskują nowych słuchaczy. W skład trio wchodzą CZUPRYN – gitara, vocal FUTRZAK – bass, chórki SMOLSZE – bębny.

www.myspace.com/dupazbita

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *