Konkursy i nagrody

Pierwszy etap European Reggae Contest – głosowanie online

19 stycznia zakończyła się faza wstępna European Reggae Contest - rejestracja zespołów. Zarejestrowali się artyści z ponad 25 krajów (m.in. z Belgii, Ukrainy, Słowenii, Rumunii, Islandii i Czech), najwięcej z Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Z naszego kraju w konkursie startują 4 zespoły: CT-Tones, Tabu, Erijef Massiv i Skangur.

Kontynuuj czytanie ▾

Czas więc na pierwszy etap konkursu (tutaj opisaliśmy wszystkie), czyli głosowanie internautów trwające od 21 stycznia do 15 lutego.

Instrukcja, jak głosować:
1. Wchodzimy na LISTĘ zespołów startujących w tegorocznym Konkursie, gdzie przesłuchać możemy utwory wszystkich kapel. Naprawdę warto zainteresować się mniej znanymi przedstawicielami ska i reggae z innych krajów. Może dzięki temu, że internauci nie będą głosować tylko na znane sobie zespoły z danego regionu, do następnego etapu przejdzie utalentowany, aczkolwiek niezbyt znany zespół, może właśnie z Polski. To, że zespół jest najbardziej znany, nie oznacza że jest najlepszy, ale to „oczywista oczywistość”, cytując klasyka.
2. Gdy już wybierzemy zespół, na który chcemy oddać głos, wybieramy go z listy i podajemy swój e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie głosu.

Potwierdzamy swój wybór i… trzymamy kciuki za swoich faworytów.

Można głosować tylko na jeden zespół z danego obszaru Europy. Zatem jeśli zagłosujemy na kogoś z Danii, to nie będziemy mogli już głosować kogoś z Finlandii czy Wielkiej Brytanii. Jeśli zagłosujemy na Czechów, to nie będziemy mogli na Polaków.

Dla przypomnienia, regiony na które podzielono kontynent wyglądają następująco: Półwysep Iberyjski – Hiszpania, Portugalia; obszar włoskojęzyczny – Włochy, Szwajcaria; obszar niemieckojęzyczny – Niemcy, Austria, Szwajcaria; obszar francuskojęzyczny – Francja, Szwajcaria; Europa Północna – Irlandia, Islandia, kraje Beneluksu, Dania, Szwecja, Finlandia, Norwegia + Wielka Brytania; Europa Wschodnia – kraje nie uwzględnione gdzie indziej).

System uniemożliwia głosowanie na ten sam zespół z jednego komputera, IP, e-maila. Lepiej nie oszukiwać, bo w przypadku powtarzających się wykroczeń ucierpieć może zespół, któremu chciało się „pomóc” – zostanie zdyskwalifikowany.

Głosowanie online
www.reggaecontest.com
European Reggae Contest na Facebooku

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *