Nagrania

Sari Ska Band – 100% Sari – premiera

Śląsk i Zagłębie stały się w ostatnim czasie niekwestionowaną mekką grup nawiązujących w swojej twórczości do jamajskich korzeni. Ska, reggae, rocksteady i swing są także inspiracją dla powołanej do życia w 2004 roku formacji Sari Ska Band tworzonej przez muzycznych zapaleńców z Żor i Rybnika.

Kontynuuj czytanie ▾


Ilość osób w składzie, a co za tym idzie, instrumentów decydujących o brzmieniu, tłumaczy określenie „band” w nazwie zespołu, który bez przesady można by nazwać także ska orkiestrą.

Grupa znana jest już doskonale na Polskiej scenie ska i reggae zarówno z racji kilkuletniego stażu scenicznego jak i mających podobnie długą tradycję corocznych festiwali muzyki jamajskiej organizowanych przez siebie w Żorach pod nazwą Sari Ska Fest. Mieszanka wpływów reggae, ska, swingu i rocka to tylko połowa prawdy o dokonaniach Sari Ska Band…. Reszta to doskonale radząca sobie sekcja dęta, wyrazisty wokal, intrygujące klawisze, niezbyt często spotykanie w składzie rodzimych zespołów ska, i teksty osadzone w śląskich realiach, bliskie codziennym problemom ale podane z odpowiednią dozą luzu i poczucia humoru. Nie sposób wreszcie nie wspomnieć o porywających kompozycjach, z których większość już przed wydaniem płyty stała się koncertowymi przebojami zespołu. Wszystko to stanowi o niewątpliwej wartości debiutanckiego krążka Sari Ska Band.

Materiał na płytę zarejestrowany przez zespół latem i jesienią 2009 roku to 14 własnych kompozycji grupy, pośród których dominują skoczne, motoryczne kompozycje nawiązujące do stylistyki legendarnej wytwórni Two Tone. Nie brak także momentów bardziej nastrojowych, w których zespół bardziej zbliża się do miękkiego brzmienia rocksteady nie odmawiając sobie wycieczek w stronę reggae i swingu.

Po latach koncertowego szlifowania formy Sari Ska Band we współpracy z Jimmy Jazz Records objawiają się debiutanckim albumem zatytułowanym po prostu… „100% Sari”. Krążek nie powinien zawieść nikogo kto ceni sobie dokonania krajowych wykonawców z kręgu muzyki jamajskiej, a Sari Ska Band za jego sprawą dołączają do grona najsolidniejszych wykonawców tego typu w Polsce….

Pierwszym singlem promującymi album „100 % Sari” w rozgłośniach radiowych będzie utwór „Ulica”. Cały album na sklepowych półkach pojawi się 12.11.2009.

LISTA UTWORÓW:
1. Sari Ska Band
2. Chuliganka
3. Miasto
4. Robota
5. Zemsty dni
6. My
7. Jamajka
8. Obtachej
9. Nie chce nam się spać
10. Upadek
11. Emo
12. Konformista
13. Ulica
14. Lysta, lysta

www.myspace.com/sariskaband
www.jimmyjazz.pl

JIMMY JAZZ RECORDS JAZZ 133

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *