Nagrania

Solowy album wokalistki The Kitchenettes

11 października premierę miał solowy album Nicole Bernegger, wokalistki The Kitchenettes, soulowego zespołu pochodzącego z Bazylei.

Kontynuuj czytanie ▾

Nicole Bernegger urodziła się 10 marca 1977 r. w szwajcarskim Möhlin. W wieku 20 lat przeniosła się do Bazylei, by uczyć się niemieckiego i historii. Obecnie mieszka z mężem i trójką dzieci w Birsfelden w kantonie Baselland.

Mimo iż macierzysty zespół Nicole istnieje od 10 lat i ma na koncie album, single oraz split z The Upsessions (a ponadto sporo koncertów w różnych zakątkach Europy – relację z jednego z nich możecie przeczytać TUTAJ), to tak naprawdę wokalistka zasłynęła po występie w… pierwszej edycji programu The Voice of Switzerland. Programu, w którym wyśpiewała pierwsze miejsce.

W czasie tzw. przesłuchania w ciemno podbiła serca jurorów/trenerów piosenką „Feeling Good” w wersji Niny Simone. W poszczególnych etapach śpiewała także m.in. „Someone Like You” z repertuaru Adele, „Cry Me a River” Justina Timberlake’a, „It’s a Man’s Man’s Man’s World” Jamesa Browna i „If I Ain’t Got You” Alicii Keys. Ciekawostką jest, że w czasie finału programu Nicole była w 7 miesiącu ciąży.

Pokłosiem marcowej wygranej jest album „The Voice”. 12-utworowy krążek, który zbiera różne opinie. Część krytyków zarzuca albumowi, a właściwie jego producentowi Fredowi Hermannowi, że próbuje ze wspaniałej piosenkarki soulowej robić pop divę, chociaż – jak powiedziała wokalistka w jednym z wywiadów – jej pasją jest motownowski soul, a nie nowoczesny pop. Żadnych wątpliwości nie ma jednak, co do tego, że na „The Voice” usłyszycie porządną dawkę świetnego wokalu. Poza tym, kto wie, może popularności Nicole przełoży się także na zwiększenie popularności The Kitchenettes, bo zespół zdecydowanie na to zasługuje!

Utwory:
1. City Lights
2. The Fool
3. Stand Down
4. Crazy
5. Tell Me Why
6. Shooting For the Stars
7. Flowers, Trees and Birds
8. Helpless
9. One Step Closer
10. The Boss
11. No Matter
12. In My Heart

Oto jak Nicole zaprezentowała się w czasie wspomnianego talent show:

www.kitchenettes.ch
www.nicolebernegger.ch
twitter.com/NicoleBernegger

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *