Filmy

The Up Beat – Utah Ska Movie

Już tego lata będziemy mieć do czynienia z niezwykle ciekawą filmową pozycją. Dokument "The Up Beat" to swego rodzaju kronika sceny ska amerykańskiego stanu Utah. Dla polskiego odbiorcy to może temat dość odległy jednak dodatkowe zainteresowanie przedsięwzięciem może budzić fakt, że na ekranie oprócz członków lokalnych zespołów takich jak Strech Armstrong, czy Model Citizen, pojawią się znakomitości światowej sceny: Toots Hibbert, Robert "Bucket" Hingley i Buster Bloodvessel.

Kontynuuj czytanie ▾


Jak mówi inicjator projektu, a zarazem jego reżyser i producent, Brandon Smith, idea filmu zrodziła się w trakcie wywiadu z Busterem Bloodvesselem po rewelacyjnym koncercie Bad Manners. Entuzjazm towarzyszący tamtemu wydarzeniu wkrótce przerodził się w kolejne wywiady i tak właśnie powstał materiał, który już wkrótce będzie można obejrzeć pod szyldem „The Up Beat”. Obraz jak na dobry dokument przystało uzupełnią rozmaite zdjęcia obrazujące kolejne etapy rozwoju, niezwykle zresztą silnej w latach 90, sceny ska w Utah. Jako że Brandon na co dzień gra na puzonie w kapeli The Upstarts, z pewnością nie zabraknie też filmowych wątków z udziałem zespołu, który podczas zdjęć nagrywał swoją debiutancką płytę.

Dostępny na stronie internetowej (www.theupbeatmovie.com) trailer wygląda całkiem zachęcająco. Robi wrażenie naprawdę profesjonalnej produkcji, a sprawny montaż kolejnych ujęć z udziałem wspomnianych wcześniej artystów tylko podsyca ciekawość.

Jak film sprawdzi się jako całość przekonać się będzie można już wkrótce. Z pewnością projekt należy do mocno inspirujących i choć obawiam się, że polska scena nawet przy stanie Utah wypada dość blado, podobna produkcja w naszych rodzimych warunkach na pewno mogłaby być nie mniej ciekawa.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *