Album

Retro przeboje w stylu jamaican boogie

Włoskie trio The Uppertones wydało nową płytę. Tym razem panowie wzięli na warsztat przeboje z lat 50. i nagrali je na nowo w charakterystycznym dla siebie stylu.

Kontynuuj czytanie ▾
The Uppertones "Easy Snapping" album cover

„Easy Snapping” to trzeci krążek w dorobku Mr. T-Bone’a i spółki. Ukazał się 24 marca nakładem wytwórni Jump Up Records na żółtym i pomarańczowym winylu.

The Uppertones – Easy Snapping

Znalazło się na nim 10 coverów bluesowych, jazzowych, soulowych i popowych  utworów napisanych w latach 50. XX wieku. Są to piosenki, które znamy z wykonań między innymi Muddiego Watersa, Fatsa Domino, Jackiego Wilsona, Nata Kinga Cole’a, The Coasters czy Deana Martina.

Do zestawu trafiły też kompozycje spopularyzowane przez artystów włoskiego pochodzenia, Louisa Primę, Domenico Modugno (jego najbardziej znaną piosenką jest „Volare”, czyli „Nel blu dipinto di blu”, który to utwór The Uppertones grają na swoich koncertach) i Freda Buscaglione.

Za to tytułowa piosenka to jamajski przebój pianisty Theophiliusa Beckforda, utalentowanego muzyka sesyjnego ze studia Sir Coxsone’a Dodda. Easy Snappin to też jego ksywka.

Wszystkie piosenki zostały zaaranżowane na pianino, perkusję i puzon i zagrane w charakterystycznym stylu, który The Uppertones określają mianem jamajskiego boogie. Możecie przeczytać o nim w naszym wywiadzie z muzykami.

Płytę „Easy Snapping” znajdziecie też w serwisie Spotify.

 

Fot.: okładka płyty

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *