Nagrania

Zapowiedzi z Brixton Records

Pierwszą zapowiedzią jest drugi album Soweto - jednego z najpopularniejszych wykonawców muzyki jamajskiej na Półwyspie Iberyjskim. "South West Town", bo tak została zatytułowana płyta, ukaże się w przyszłym miesiącu dzięki Brixton Records. Styl Soweto to inspiracja jamajską muzyką lat 60. z wyraźnymi wpływami jazzu i amerykańskiego rhythm & bluesa.

Kontynuuj czytanie ▾


Druga zapowiedź to debiutancki album niemieckiego The Mood a.k.a. Zespół ten powstał w Stuttgarcie pod koniec lat 80. i był jednym z pierwszych przedstawicieli ska w Niemczech. Na swoim koncie mają jak na razie EP-kę oraz singiel, ponadto ich utwory znalazły się na kilku kompilacjach, m.in. na „A Tribute to the Spirit of 69” wydanej przez 69-Records i „Oletime Something” Grover Records. Grali u boku takich artystów jak Desmond Dekker, Laurel Aitken czy The Aggrolites.

Na mającym się ukazać debiucie znajdzie się 12 utworów utrzymanych w stylistyce ska, rocksteady i reggae. Nie spodziewajcie się słodkiej i grzecznej muzyki dla niewinnych nastolatek, to będzie porządna dawka rude music. Premiera wiosną tego roku.

Brixton Records
myspace Soweto
myspace The Mood a.k.a.

KategorieMuzyka Nagrania
Tagi
Przedsięwzięcia

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *