Nagrania

Debiut Vespy wreszcie dostępny na CD.

Płyta ukazuje się również w specjalnej, limitowanej edycji. 500 sztuk limited edyszyn to ręcznie ponumerowane egzemplarze, wyposażone w prezent-gadżet: klasyczny, menelski grzebyk z logo zespołu. Ponadto Vespa dla swoich fanów przygotowała jeszcze jedną niespodziankę: do limitowanej edycji zostały dodane relikwie - włosy członków zespołu, pochodzące z wszystkich miejsc ich prężnych ciał, o które nie chcecie pytać. Taką wersję płyty można nabyć jedynie na stronie grupy lub na koncertach „Potwór Tour 2008-3000. Rimemba de dejs? edyszyn”. Na sklepowych półkach płyta (w normalnej wersji) pojawi się 12. listopada.

Kontynuuj czytanie ▾


„Vespa” to pierwsza pozycja w dyskografii szczecińskiego zespołu. Wydana 11 lat temu przez firmę QQRYQ kaseta nie doczekała się dotąd reedycji na CD. Teraz, prowadzona przez muzyków Vespy, oficyna Showbiz Monstaz Records zdecydowała się na wydanie materiału na płycie. 17 utworów, które znajdowało się na kasecie zostało zremasterowane i wzbogacone o niepublikowane dotąd nagrania z pierwszego okresu działalności zespołu. Płycie towarzyszy książka „Vespa – fakty, mity, cała bolesna prawda” autorstwa Grzegorza Brzozowisza i Romana Rogowieskiego (z posłowiem Hirka Wromy).

W 1997 „Vespa” – jeden z pierwszych polskich albumów utrzymanych od początku do końca w stylistyce ska – spotkał się z doskonałym przyjęciem amatorów tego gatunku. Krążą pogłoski o gigantycznym nakładzie kasety – padają liczby od 18 do 21 tysięcy egzemplarzy. Na „Vespie” znalazły się bezpretensjonalne i żywiołowe piosenki, wykonane przez przepisowy skład ska z sekcją dętą na czele. Piosenka „KNS” trafiła na składankę „Jedna rasa, ludzka rasa”, gdzie sąsiadowała z takimi tuzami andergrandu jak T.Love czy Kuba Sienkiewicz, „Skutermania” znalazła się na kultowej już „Skadance” dołączonej do magazynu „Machina”. Za realizację nagrania w gryfińskim studio „Cytrus” odpowiedzialny był Marcin Macuk, obecnie laureat Fryderyka, współpracownik m.in. M. Rodowicz, K. Nosowskiej, klawiszowiec Pogodno. Kompletnie załamany poziomem materiału, wykonania i samego nagrania zarzekał się: „nie podpiszę się pod tym”. Jednak wobec dzisiejszej pozycji Marcina, Vespa i Showbiz Monstaz Records nie mają żadnych skrupułów, by wytrzeć sobie mordę znanym kolegą.

www.vespa.odra1300.org
www.myspace.com/vespaska

Traklista:

1. Kobiety Omanu
2. Dzielnice
3. Włóczęga
4. Skutermania
5. Pustka
6. Skakanka
7. KNS
8. Robotnicze reggae
9. Fantomas
10. Żaden pech
11. Johnny
12. Ogniu krocz za mną
13. Sąsiedzi
14. Ostatni do Pęczeżyna
15. Wiejska przygoda
16. Zbieg
17. Łobuzerka
BONUSIAKI
18. Hans Kloss (demo MC „Hoolana do rana”, 1996)
19. Generał (live in Delta Pub, Szczecin, wrzesień 1995)
20. Lolita (demo „u Burka”, ok. 2000)
21. Wiejska przygoda (live niewiadomogdzie, ok. 1999)
22. Grzesiu (live P.O.Ś.P. IX, styczeń 2001)
23. Ruski bas (live P.O.Ś.P. IX, styczeń 2001)
24. Vespa (demo MC „Hoolana do rana”, 1996)
25. Ulice Paryża (demo MC „Hoolana do rana”, 1996)

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *