Nagrania

Madness – solowa płyta wokalisty Groundation

Gdyby zapytać kogoś o Professora pewnie niewiele osób wiedziałaby o kogo chodzi, przy Harrisonie Staffordzie coś zaczęłoby świtać. Po usłyszeniu nazwy Groundation wszystko stałoby się jasne. Wokalistą właśnie tego zespołu jest Harrison Stafford aka Professor, bo właśnie pod takim pseudonimem nagrał solową płytę.

Kontynuuj czytanie ▾


„Madness” ukaże się 18 kwietnia. Wszystkie utwory Professor napisał w 2010 r. na Zachodnim Brzegu Jordanu – w Hebronie, Nablusie i Ramallah. Natomiast nagrań, miksu oraz masteringu dokonano w Kingston na Jamajce. W nagraniu płyty udział wzięli: perkusista Leroy „Horsemouth” Wallace – znany z kultowego filmu „Rockers”, basista Errol „Flabba” Holt – założyciel Roots Radics, gitarzysta Dalton Brownie oraz klawiszowiec Lloyd „Obeah” Denton. Gościnnie wystąpili U-Roy, Winston McAnnuf, Bernard Collins (The Abyssinians) i Ashanti Roy (The Congos). Wydawcą jest francuska wytwórnia SoulBeats Records.

Groundation został założony w 1998 r. w północnej Kalifornii i szybko stał się międzynarodową gwiazdą reggae. Ich dyskografia liczy 7 albumów. Ostatni, „Here I Am”, ukazał się w 2009 r. W październiku br. premierę będzie miała ich kolejna płyta. Groundation przed dwoma laty wystąpili na wrocławskim One Love Sound Fest.

www.myspace.com/theprofessormadness

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *