Nagrania

Polska premiera Yellow Umbrella „A Thousand Faces”

Dobre wieści dla fanów "Parasolek". Dzisiaj na stronie Karrot Kommando pojawiła się następująca informacja:

Wydawnictwo Karrot Kommando we współpracy z Pork Pie oraz Rain Records ma zaszczyt opublikować w Polsce najnowszy krążek drezdeńskiego zespołu Yellow Umbrella pod tytułem "A Thousand Faces".

Kontynuuj czytanie ▾


Autorem teledysku promującego płytę jest nasz rodak – Łukasz Rusinek. Jest to animacja na podstawie książeczki rysunkowej dla dzieci o króliku rastamanie i królu, co zamknął leśną salę prób. Klip można obejrzeć pod adresem: http://karrot.pl/ohgirl.

Yellow Umbrella już od niespełna 20 lat utrzymuje się w czołówce najlepiej brzmiących zespołów reggae-ska w swoim kraju. Siedmioosobowa orkiestra prowadzona przez znanego dziennikarza i dokumentalistę Jensa Strohschniedera łączy w swojej twórczości bardzo odległe sobie rytmy świata. W dynamicznych i imprezowych kompozycjach reggae-ska Strohschnieder daje upust fascynacji melodiami narodów i kultur Europy Środkowo-Wschodniej.

(…)W jednej chwili grają jak rdzenni Jamajczycy, w kolejnej jak rodowici Cyganie. Nie wierzę, że oni są z Niemiec

– pisał Victor Rice w 2005-ym roku.

W swoich tekstach często zwracają uwagę na aktualne tematy społeczne. Opisują frapujące problemy współczesnego świata i głoszą potrzebę zjednoczenia się ludzi ponad podziałami. Podczas swoich wielu podróży i tras koncertowych współpracują z muzykami z odwiedzanych stron. W Polsce pojawili się na płytach np. Paprika Korps i Vavamuffin, a wokaliści tych formacji uczestniczyli w ich projekcie Same Same but Different. Nie raz też mogliśmy ich usłyszeć na Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, w Płocku, czy w Bielawie.

„A Thousand Faces” to tytuł najnowszego albumu Yellow Umbrella. Nawiązuje on do dzieła amerykańskiego religioznawcy i myśliciela Josepha Campbella pod tytułem „Bohater o tysiącu twarzy”. Campbell opisuje w nim ideę monomitu – fundamentalnej struktury łączącej wszystkie mity świata.

Tym tropem podąża drezdeński zespół w swojej najnowszej twórczości. Na bazie swoich ulubionych, szlifowanych z pasją od lat reggae, ska, dancehall i rocksteady rozpościera melodie klezmerskie, bałkańskie i latynoskie, oraz motywy właściwe dla muzyki punk czy rock’n’rolla. W wyniku tego powstał bardzo współczesny i taneczny album. Zdecydowanie najlepszy w ich twórczości.

Album już można zamawiać na stronie wydawnictwa Karrot Kommando http://www.karrot.pl/athousandfaces. Pod tym adresem również znajdziecie okładkę w dobrej rozdzielczości, listę utworów oraz promomiks albumu.

W internecie:

* Yellow Umbrella: http://www.karrot.pl/yellowumbrella
* A Thousand Faces: http://www.karrot.pl/athousandfaces„.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *